Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зауважив, що "вже понад 70 послуг доступні для українців на порталі Дія". Однак після "запровадження paperless перелік держпослуг суттєво зросте".

Зауважте Шахраї, бабусі та скептики: які ризики переходу України на життя без папірців

Якщо раніше ми могли зацифрувати приблизно 15 послуг за пів року, то відтепер їх буде декілька десятків. Держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже про неї у реєстрі,
– запевнив Федоров.

Політик повідомив, що наразі триває робота "над трансформуванням цілого пакету сервісів в онлайн". Скоро вони будуть доступні у Дії.

У мережі українці зможуть подати заяву про шлюб, стати на чергу у дитсадок, отримати довідку про місце навчання або документ про призначення пенсії чи субсидії.

"До 2024 року плануємо зацифрувати 100% послуг", – зауважив політик.

У Мінцифри все пояснили

У Міністерстві цифрової трансформації наголосили, що їхньою метою є, щоб українці та держапарат спілкувалися однією мовою: комфорту, зручності та якісного сервісу. Запровадження режиму "без паперів" дозволить значно прискорити процес цифровізації України.

Мінцифри активно працює, щоб зробити можливим впровадженння закону. Зокрема, триває робота у чотирьох напрямах:

  • цифрове законодавство – щоб перевести будь-який держсервіс в онлайн, необхідно внести значні зміни у низку документів.
  • цифрові документи – від 23 серпня українців очікуватиме приємний сюрприз: цифровий паспорт в Дії прийматимуть в усіх установах країни. Загалом метою відомства є зацифрувати всі важливі для населення документи;
  • електронний документообіг – необхідна надійна система електронного документообігу, яка відповідатиме ЕС ASIC та єдиному стандарту для бізнесу і влади;
  • Е-послуги для всіх життєвих ситуацій – наразі вже зацифрували понад 70 онлайн-послуг для українців.