Рішення анонсували журналісти Financial Times. Новину про встановлення граничного ліміту цін на нафту з Росії вже прокоментував очільник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Цікаво Наскільки світ бачить життя без росії: експерт пояснив, яка трансформація відбулась із Заходом

Країни "Великої сімки" ввели обмеження цін на російську нафту

Міністри фінансів країн G7 2 вересня підтримали введення обмежень ціни на російську нафту. Ліміт цін діятиме відповідно до термінів ембарго ЄС:

  • з 5 грудня планують запровадити ліміт цін на нафту,
  • з 5 лютого 2023 року – на нафтопродукти.

Група Макфола-Єрмака пропонувала ввести обмеження цін на російську нафту у своєму Плані дій. Це стане додатковим ударом по російській економіці,
– зауважив Єрмак.

Репортерка Sky News Тамара Коен розповіла, що міністри фінансів "Великої сімки" прийняли таке рішення на віртуальній зустрічі, яка відбулася близько обіду.

Міністр Фінансів Великої Британії Надім Задхаві заявив, що можливості президента росії владіміра путіна фінансувати свою війну коштом експорту нафти обмежать, заборонивши послуги страхування та надання фінансів, для суден, що перевозять російську нафту вище узгодженого верхнього рівня ціни.

"Ми єдині проти цієї варварської агресії та зробимо все можливе, щоб підтримати Україну в її боротьбі за суверенітет, демократію та свободу", – наголосив Задхаві.

Водночас, за інформацією росЗСМІ, країни G7 також планують розробити механізм пом'якшення, який забезпечить вразливим державам доступ до російських енергоносіїв.

Зауважте, що "Велика сімка", до якої входять Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Японія, США та Канада, на початку цього року пообіцяла обмежити залежність від російських енергоносіїв, зокрема "шляхом поступового припинення або заборони імпорту російської нафти".

Варто прочитати Нафта продовжує стрімко знецінюватися: до чого тут друга економіка світу

Ефективність обмеження ретельно контролюватимуть

На сайті міністерства фінансів Німеччини повідомили що графік встановлення стелі цін узгодять з шостим пакетом санкцій ЄС.

"Ми підтверджуємо наше спільне політичне рішення підготувати та запровадити всеосяжну заборону на послуги, які дозволяють здійснювати морські перевезення сирої нафти та нафтопродуктів російського походження по всьому світу", – мовиться в заяві.

У міністерстві зазначили, що надавати такі послуги дозволять лише в тому випадку, якщо нафта та нафтопродукти купуватимуться за встановленою або нижчою ціною.

Початкова гранична ціна буде визначена відповідно до низки технічних даних та буде встановлена коаліцією напередодні запровадження у кожній юрисдикції. Ефективність та вплив обмеження цін ретельно контролюватимуться, рівень цін переглядатиметься в міру потреби,
– додали у зверненні.

Окрім цього, країни "Великої сімки" спробують створити широку коаліцію для того, щоб механізм обмеження цін на російську нафту був ефективним.

"Ми продовжуємо закликати країни, які є експортерами нафти, наростити видобуток, щоб зменшити волатильність на енергетичних ринках", – мовиться у заяві.

Зауважте Нафтовий гігант Equinor остаточно завершив вихід з росії

Єврокомісія наполягатиме на запровадженні обмеження цін на нафту з росії в усьому ЄС

Європейський комісар з економіки Паоло Джентілоні заявив, що вдень взяв участь у телефонній розмові міністрів фінансів G7, щоб схвалити обмеження ціни на експорт російської нафти морським транспортом. Це є важливим кроком до досягнення двох цілей:

  • позбавлення росії доходів для фінансування жорстокої війни путіна проти України,
  • зниження тиску на світові ціни на енергоносії.

Угода розвиває та посилює шостий пакет санкцій ЄС. Він поширює узгоджену заборону на всю G7, водночас дозволяючи продовжувати продаж російської нафти на світових ринках за низькими цінами,
– зазначив єврокомісар.

Він додав, що зараз G7 працюватиме над створенням широкої глобальної коаліції, щоб завершити розробку та рівень ліміту ціни, а також спільно впровадити його, щоб максимізувати його ефективність.

"Комісія відіграватиме свою повну роль у роботі над досягненням одностайності серед наших 27 держав-членів для впровадження цього заходу в ЄС. Наша мета полягає в тому, щоб зробити це відповідно до графіка, узгодженого в рамках шостого пакета санкцій ЄС, тобто 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів", – зауважив Джентілоні.

Єврокомісар підсумував, що путін прагне підкорити незалежну державу шляхом жорстокої військової агресії, проте йому нічого не вдасться, адже сьогодні міжнародна спільнота демократичних країн знову продемонструвала свою єдність і рішучість.

Читайте також Росія погрожує призупинити поставки нафти в разі нових санкцій

Обмеження цін на нафту вдарить по доходах путіна

Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що обмеження ціни на російську нафту країнами "Великої сімки" – це найефективніший спосіб вдарити по доходах путіна який ще й призведе до падіння світових цін на енергоносії.

"Цієї п'ятниці ми почуємо більше, як це працюватиме, і це стосується не лише нас – це також партнерство з нашими союзниками – G7. Тому ми вважаємо, що це спосіб справді вдарити по росії фінансово", – додала Жан-П'єр.

Наразі незрозуміло, якою саме буде максимальна ціна на нафту та які країни приєднаються до цих перемовин. Однак G7 також планують дозволити покупцям російської нафти за обмеженою ціною продовжувати отримувати низку важливих послуг, зокрема фінансування та страхування танкерів.

Варто подивитися – німців опитали про санкції проти росії: відео