Мур на кордоні між Тунісом і Лівією буде завдовжки 160-кілометрів. Зараз ця терористична організація "Ісламська держава" контролює низку районів у Лівії, Іраку та Сирії. Екстремісти проголосили на захоплених територіях "халіфат" і прагнуть розширювати територію впливу.

До епохального будівництва владу Тунісу змусила серія нещодавніх терактів. Так, у березні бойовики, переодягнені у військових, захопили заручників у музеї Бардо. Як наслідок — загинула 21 людина, здебільшого іноземні туристи.

Ще зухвалішою стала атака на туристів минулого місяця в районі міста Сус. Місцевий студент, який проходив вишкіл у лівійському таборі бойовиків, розстріляв відпочивальників на пляжі біля п'ятизіркового готелю. Чотири десятки людей загинули, десятки отримали поранення.

Захистити від цих атак мали б надійні фортифікаційні споруди та глибокий рів на кордоні з Лівією, звідки бойовики здебільшого й потрапляють на територію Тунісу. Звести стіну планують уже до кінця року.

Оборонні споруди між сусідами-ворогами — старовинна практика. Ще давні китайці відгородилися від агресивних степових кочівників Великим китайським муром. У сучасному світі неприступні стіни довели свою ефективність на кордоні Ізраїлю та Палестини. Від початку будівництва огорожі у 2003 році, атак терористів-смертників на єврейські поселення суттєво поменшало.

Ще один приклад відгородження від сусіда — стіна на кордоні США та Мексики. Вона завдовжки близько тисячі кілометрів — це третина від загальної протяжності кордону. Цей проект частково виправдав свою мету: стримати потік нелегалів і наркотиків.

Послуговуючись досвідом американців та ізраїльтян, українська влада торік і собі задумала відмежуватися від сусіда-агресора. Проект "Стіна" покликаний затулити дірку в державному кордоні з Росією.

Де суто з політичних міркувань, а де через практичну доцільність, стіни розділяють країни й цілі народи. У Африці заможна Ботсвана відгородилася муром від злиденного Зімбабве. Понад 2,5 тисячі кілометрів так званого "поясу безпеки" у Західній Сахарі захищають Марокко від ворожих партизанів Полісаріо. В Азії неприступний кордон уже понад півстоліття розділяє корейський народ. А в Європі, де 26 років тому повалили сумнозвісну Берлінську стіну, поділеним і досі залишається Кіпр.