Нова рамкова програма спрямована на сприяння подальшим конкретним діям по боротьбі зі сміттям у морі, повідомляє "Голос Америки".
Читайте також: Готовы ли украинцы отказаться от пластика в быту?
Напередодні саміту G20, який пройде в Осаці 28-29 червня, міністри навколишнього середовища та енергетики "двадцятки" зустрілися для обговорення проблеми пластикового сміття в океані.
На сьогодні багато країн повністю заборонили пластикові пакети. Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе сказав, що він хоче, щоб його країна очолила світові зусилля щодо зниження обсягів пластикового сміття, включаючи розробку біорозкладаних матеріалів і інші інновації.
Згідно з новою рамковою програмою члени G20 будуть просувати всеосяжну концепцію "життєвого циклу" для запобігання й зниження викиду сміття в океани за допомогою різних заходів і міжнародного співробітництва. Вони також будуть обмінюватися передовим досвідом, просувати інновації та активніше використовувати науковий моніторинг та аналітичні методології.
Наскільки забруднений світовий океан?На сьогодні рівень забруднення пластиковим сміттям світового океану катастрофічний. У водах нашої планети міститься понад 5,25 трильйона частинок сміття. Загальна маса пластику в океанах та морях становить близько 268 тисяч тонн.
Найбільш забрудненою є північна частина Тихого океану. 60 відсотків усіх пластикових відходів у світі надходять тільки з п'яти країн: Китаю, Індонезії, Філіппін, В'єтнаму і Таїланду.
Мапа забруднення світового океану пластиковим сміттям станом на 2017 рік