Із 15 членів Радбезу ООН лише двоє підтримали документ, запропований Москвою. Це, звісно, сама ж Росія, а також Китай. Всі інші – утрималися.

Читайте також Люди вмирають від голоду в окупованих або взятих в облогу районах, – Кислиця в ООН

Як країни утрималися під час голосування: Франція, Великобританія, США, Індія, Ірландія, Кенія, Мексика, Норвегія, Албанія, Бразилія, Габон, Гана й ОАЕ.

Що "проштовхувала" Москва

У тексті резолюції є заклики "до припинення вогню для евакуації мирних громадян". Але все це – лише ілюзія, яку намагається створити Москва. Адже насправді документ, який підготували росіяни, просякнутий традиційним для них цинізмом. Росія "пропонує" заборонити сторонам конфлікту використовувати цивільну інфраструктуру для розміщення військових об'єктів й не встановлювати їх у густонаселених районах.

Україна такого ніколи не робила. Натомість Росія безжально бомбить українські міста й завдає ударів по житлових кварталах і при цьому – прикривається потім мирними мешканцями. Сумнівно, що держава-агресорка раптом погодилася публічно визнати свої злочини. Отже, подавши таку резолюцію там переслідували аж ніяк не благі наміри.

У Радбезі ООН не вірять Росії

Російську резолюцію розкритикувала американська пані посол Лінда Томас-Грінфілд. Вона наголосила, що цим документом Москва вкотре намагалась використати Радбез для "прикриття своїх жорстоких дій".

Росія мала б нахабство висунути резолюцію з проханням до міжнародної спільноти вирішити людську кризу, яку сама ж Росія створила,
– підкреслила вона.

Й наголосила, що Радбез ООН не прийматиме участь у підступній грі Росії. Адже у відповідному документі немає згадок про її роль як єдиної причини гуманітарної кризи в Україні.

"Якби Росія дбала про гуманітарну ситуацію, вона б припинила бомбити дітей й відмовилася б від тактики облоги міст. Але вона цього не зробила", – додала Барбара Вудворд, посол Великої Британії.

Яку резолюцію закликала підтримати Україна

Україна напередодні попросила Генасамблею ООН проголосувати за резолюцію щодо гуманітарних наслідків війни, яку підготувала міжрегіональна група з понад 20 держав. Цей документ навіть не пробували виносити на розгляд Радбезу, адже Росія як її постійний член має право на вето. Натомість Генасамблея свої рішення увхалює простою більшістю.

Раніше Росія відкинула рішення суду ООН щодо припинення вторгнення: відео