Про зміни настроїв у владі Росії повідомили в Інституті вивчення війни. Зазначають. що якщо раніше там не дуже зважали на думку пересічних росіян, то наразі розуміючи, що невдоволення серед жителів значно зросло, не зважати – стає ризиковано.
Дивіться також ЗСУ просунулись на Бердянському напрямку і мають успіхи на Бахмутському: аналіз ISW
Чиновники занервували
Аналітики звернули увагу, що ініціатива міноборони Росії щодо збільшення максимального віку призову з 27 до 30 років викликала бурхливу дискусію серед кремлівських чиновників.
Джерела стверджували, що рада безпеки країни-агресора закликала адміністрацію президента не підтримувати ініціативу оборонного відомства через побоювання, що це викличе негативну реакцію громадськості та вплине на рейтинги майбутнього можливого схвалення російського диктатора Путіна.
Ба більше, нібито міністр оборони Росії Сергій Шойгу проштовхнув цю ініціативу і зберіг підтримку Путіна, попри стурбованість ради безпеки. Джерела зазначили, що Путін підтримав ініціативу міноборони лише після того, як вислухав аргументи Шойгу щодо нестачі солдатів в Україні.
Тему війни оминають
В ISW звернули увагу також, що представники "Єдиної Росії" бояться використати війну в Україні у своїх передвиборчих кампаніях на майбутніх регіональних та місцевих виборах, оскільки стурбовані тим, як на це відреагують виборці.
Як росіяни ставляться до війни
- Гучні заяви про могутність їх армії та держави за рік війни змінились на скиглення про "бавовну" та падіння дронів.
- Класичне нейтральне "нет войне" усе рідше звучить з їх вуст, бо розуміють, що війна уже прийшла безпосередньо до них.
- Окрім невдоволення через мобілізацію, росіяни в край незадоволені витратами, які диктатор спускає на ведення війни.
- Розуміючи, що їх країна залишиться у статусі болота ще на десятиліття через економічні санкції, позитиву серед росіян немає. Навіть псевдопатріоти уже починають відчувати, що їх кинули.