Про це йдеться в заяві, яку на своїй сторінці в Facebook опублікував заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов.
Читайте також: В окупованому Криму намагаються зірвати патріотичні заходи
В ній зазначається, що влітку 1987 року сотні делегатів кримськотатарського народу з різних регіонів СРСР організували масові акції протесту в Москві. Їх причиною стало тривале ігнорування керівництвом країни багаторічних вимог кримськотатарського народу. В першу чергу, мова йшла про повернення кримськотатарського народу на свою батьківщину в Крим і відновлення національної державності. Делегати також вимагали звільнення всіх активістів кримськотатарського національного руху, які знаходиться в місцях утримання і психіатричних лікарнях. Цим подіям передували постійні обшуки і арешти, звільнення з роботи і виключення з навчальних закладів активістів кримськотатарського національного руху; перешкоджання масового повернення кримських татар до Криму, повторні депортації вже повернулися на Батьківщину.
Через тридцять років кримськотатарський народ виявився в подібній ситуації. У 2014 році Крим в порушенні міжнародно-правових норм в односторонньому порядку із застосуванням збройних сил було включено до складу Російської Федерації. Це сталося всупереч думці кримськотатарського народу – корінного народу Криму, який відкрито виступив за збереження територіальної цілісності України,
– пише Наріман Джелялов.
За його словами, представники кримськотатарського народу, активісти кримськотатарського національного руху за їх політичну позицію, незгоду з діями керівництва Російської Федерації знову піддаються переслідуванням з боку силових відомств.
Читайте також: В Криму озброєні правоохоронці оточили учасників патріотичної акції
У 2016 році була заборонена діяльність вищого повноважного представницького органу кримських татар - Меджлісу кримськотатарського народу.
Гарантоване ефективну участь кримських татар в управлінні своєю історичною територією і є справжня реалізація загальновизнаних прав корінних народів, і є спосіб виживання національної культури, і є умова збереження етнічної самоідентифікації,
– підкреслює заступник голови Меджлісу.