Проте ефективність такого захисту від морських дронів можна буде перевірити тільки на практиці. Про це керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко розповів 24 Каналу.
До теми Під прицілом Кримський міст і Чорноморський флот: куди дістають ракети Storm Shadow
Потрібно спробувати
Він нагадав, що це вже третє масштабне посилення охорони Кримського мосту. Всі ці дії – виконання розпоряджень Владіміра Путіна.
Але ми бачимо, що ці розпорядження недовиконуються. У результаті це добре для нас, тому що міст залишається вразливим. Проте певні перешкоди для надводних дронів ці загородження матимуть,
– підкреслив військовий експерт.
Військовий експерт припустив, чи допоможуть нові загородження захистити Кримській міст: дивіться відео
Теоретично ці загородження можна розбити. Ба більше, в атаці можуть бути залучені декілька морських дронів. Однак для того, щоб в цьому пересвідчитись, треба спробувати.
"Ці загородження можна спробувати подолати. Усе залежить від ресурсу, який потрібно залучити для цього, часу та відповідних тестувальних запусків дронів. І після цього можна пробувати проривати та доруйновувати Кримський міст", – наголосив Олександр Мусієнко.
"Бавовна" на Кримському мосту
- Вперше міст було пошкоджено 8 жовтня 2022 року. Тоді внаслідок вибухів міст зазнав значних пошкоджень, які ліквідували протягом декількох місяців.
- Наступний вибух на мосту стався 17 липня 2023 року. Кримський міст знову отримав руйнацію: було пошкоджено автомобільне полотно, прольоти. Цього разу відновити міст окупанти "обіцяють" до грудня 2023 року.
- Пізніше за повідомленням джерела з СБУ з'ясувалось, що атака на Кримський міст 17 липня була частиною вдалої спецоперації відомства та Військово-морських сил України. Також стало відомо, що міст атакували за допомогою надводних дронів.
- Водночас Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Кримський міст "має бути нейтралізовано". Він наголосив, що для України це – "ворожий об'єкт, побудований поза законом, поза міжнародним правом і нормами".