Перед початком курортного сезону готелям надсилають розпорядження з вимогою забронювати близько 30% номерів для поселення там силовиків на все літо, повідомляє 24 Канал з посиланням на активістів руху "Жовта Стрічка".

Також читайте Сезон не дуже: скільки насправді росіян їде на відпочинок до Криму

Що обіцяють власникам готелів

Власникам готельного бізнесу напряму обіцяють нульові доходи від проживання силовиків, зазначає "Жовта стрічка". Окупаційна адміністрація називає це такою собі компенсацією собівартості житла – тобто, без прибутку і націнок. Поки не зрозуміло, як саме буде вираховуватись така сума.

Тобто замість того, щоб селити військових окремо, викупаючи конкретні санаторії, окупанти планують і під час курортного сезону розселяти силовиків разом із цивільним населенням,
– повідомляють активісти "Жовтої стрічки".

Зі свого боку Центр національного спротиву (ЦНС) заявляє, що окупація Криму Росією замість розвитку принесла занепад. Найбільш показовим прикладом є вкотре провалений туристичний сезон.

Попри заяви про нібито запланований наплив 6 мільйонів туристів, готелі стоять порожні, власники банкрутіють й рахують збитки, а бізнес тримається на субсидіях. Цифри – фейк, ситуація – критична, зазначає ЦНС.

Чому Крим більше не приваблює туристів

Окрім тотальної мілітаризації півострова і стабільної "бабовни" по аеродромах окупантів від ЗСУ, курортний сезон – 2025 в Криму сильно постраждає через надзвичайну ситуацію із розливом мазуту в Керченській протоці 15 грудня 2024 року.

Зверніть увагу! Унаслідок аварії 2 танкерів в Керченській протоці стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, "Волгонефть-212" перевозив 4300 тонн мазуту, приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту танкера "Волгонефти-239".

Тільки 28 грудня окупаційна влада ​​​​​​Криму запровадила режим надзвичайної ситуації на півострові, в той час, коли мазут вже досягнув російської Анапи. Росіяни весь цей час стверджували, що в них все під контролем, коли мазутні маси осіли на дні моря, утворивши мертву зону, яка труїтиме все живе впродовж десятки років. Втім російські експерти не стомлюються заявляти, що купатись в Чорному морі зовсім безпечно, як і їсти звідти рибу.

Окрім очевидної мазутної небезпеки, окупанти за 11 років розвалили інфраструктуру півострова, повідбирали майно у місцевих і бізнесу, а санкції ізолювали півострів від світу, констатує ЦНС.