На це натякнув глава МЗС України Дмитро Кулеба. Коментуючи питання поставок Україні Patriot, Кулеба сказав, що має інформацію, але закликав залишити Білому дому право оприлюднювати її.

Зверніть увагу Як Patriot можуть допомогти Україні: в AP проаналізували переваги озброєння

Україна почала говорити про Patriot з 2021 року

"Patriot – це одна з найскладніших історій, з якою всій дипломатичній команді президента Зеленського доводилось мати справу", – сказав Кулеба.

Він заявив, що розмова між Зеленським і Байденом, яка відбулася уночі 12 грудня, була "Patriot'ичною". Саме так Кулеба натякнув на ППО Patriot.

По-перше, остання розмова між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом була дійсно "Patriot'ичною", а по-друге, нічого неможливого не буває. Все неможливе є можливим, якщо ретельно над цим працювати,
– сказав міністр.

Він також зазначив, що завжди слід чекати офіційних повідомлень. "Те, що вони рано чи пізно будуть, я в цьому сумнівів не маю", – додав Кулеба.

Водночас глава МЗС України відмовився коментувати повідомлення CNN, в якому йшлося, що США можуть передати Україні Patriot.

"Я сказав те, що я сказав, але хочу вас запевнити, що кожен українець, який буде дивитись або читати наше інтерв'ю, має знати: яким би складним не здавалося завдання, скільки б часу воно не потребувало, але якщо Україна почне над цим працювати, то вона зрештою досягне свого", – заявив Кулеба.

Він підкреслив, що українські дипломати почали говорити із США про Patriot навесні 2021 року, коли глава ОП Андрій Єрмак озвучив цю тему.

"Це дуже довга історія. Колись я опишу її в деталях, але всі над нею працювали надзвичайно багато, і те, що я сказав про розмову двох президентів, це власне моє ключове повідомлення станом на зараз", – резюмував міністр.

Що відомо про передачу Україні системи Patriot

  • Україна на тлі масованих ракетних атак Росії намагається посилити власну ППО. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що для ЗСУ є стратегічним завданням посилити ППО та ПРО.
  • Україна мала надію отримати Patriot від Німеччини, які Берлін планував надати Польщі після падіння ракети на польській території. Однак у Німеччині вирішила, що Patriot має отримати саме Польща.
  • Та в американських ЗМІ з'явилася інформація, що США завершують планування щодо відправлення Patriot в Україну. Вашингтон підтвердив, що готує ще один пакет допомоги для ЗСУ. Однак у Білому домі не сказали, чи включає допомога системи ППО Patriot.