Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обурився позицією президента Болгарії. Український урядовець висловився щодо цього на своїй сторінці у твітері.

Зверніть увагу Вибори у Болгарії: чинний президент країни переміг у першому турі

Кулеба пояснив, "що таке драма"

Очільник українського МЗС підкреслив, що такі необачні висловлювання президента Болгарії завдали удару дружнім відносинам між країнами.

Я розповім Румену Радеву, що таке драма: це якби Росія напала на Болгарію, відхопила шматок території й вбила тисячі людей,
– наголосив урядовець.

Кулеба також зауважив, що через такі заяви свого президента Болгарія підіграла російській пропаганді й зазнала критики з боку Євросоюзу.

Що цьому передувало

  • Скандальне висловлювання від чинного лідера Болгарії прозвучало під час теледебатів. Їх влаштували напередодні другого туру президентських виборів у країні.
  • Румен Радев наголосив, що Болгарія має зберігати прагматичну позицію щодо офіційної Москви. Відповідаючи на питання про Крим, політик заявив, що "півострів зараз російський".
  • Позиція його опонента – Атанаса Герджикова – зовсім інша. Він підкреслив, що Крим – це територія України. А також зазначив, що не можна наразі скасовувати санкції проти Росії.
  • В українському МЗС стурбовані такою позицією Редева, тож запросили на розмову посла Болгарії. Дипломат запевнив, що його країна незмінно підтримує територіальну цілісність України.
  • Втім, замість спростування Радев шокував черговою зухвалою заявою. Він сказав журналістам, що нібито у відповідному питанні "немає жодної драми".

Повний текст допису Кулеби у твітері:

"Я розповім Румену Радеву, що таке драма: це якби Росія напала на Болгарію, відхопила шматок території і вбила тисячі людей. Своїми необачними висловами він наніс удар дружнім українсько-болгарським відносинам, підставив Болгарію під критику ЄС і підіграв російській пропаганді."