Він вказав, що телефонував не він і впевнений, що це були пранкери з Росії. Про це він розповів на своїй сторінці в інстаграмі.
Дивіться також Фейковий Кулеба телефонував сенатору США та запитував про далекобійні удари по Росії, – NYT
Реакція Кулеба
Сьогодні з'явилася новина, що сенатор США Бен Кардін нещодавно отримав відеодзвінок нібито від мене. Це, звісно, був не я. Зловмисники створили мій діпфейк (дослівно – глибокий фейк) і зв'язалися по відео дзвінку з сенатором. Я на 99% впевнений, що це були російські пранкери,
– написав Кулеба.
Він наголосив, що таке трапитися може не лише з політиками або зірками, а й з кожним. Зокрема, на такий діпфейк, як розповів ексміністр, він теж повівся півтора роки тому і зараз розуміє, як це працює і що з цим робити.
Він пояснив, що наприклад, вам пише людина, яку ви знаєте, але номеру якої немає у вашій телефонній книжці або в історії листування поштою. "Пропонує відео розмову. Ваша пильність приспана. На відео ви бачите цю людину, яка виглядає і говорить доволі природно. Є нюанси, та ви ще не звертаєте на них увагу. Але насправді це згенерований штучним інтелектом образ. По-простому, діпфейк. Якщо вам пощастить, то ви схаменетеся лише коли чітко усвідомите, що розмова йде кудись не туди (як це і сталося з сенатором). Але на той момент вже може бути пізно", – каже він.
Кулеба зазначив, що далі буде тільки гірше, оскільки технологія буде супер доступною і зловмисники дуритимуть людей, витягатимуть гроші, підштовхуватимуть до небезпечних дій. Саме тому, як розповів ексміністр, дослідники вже дійшли висновку, що людство вступило в "еру глибокого сумніву". Тобто, все доведеться піддавати сильному сумніву.
Тому найкраще, що ви можете зробити, щоб не потрапити в пастку діпфейку – це завжди перевіряти джерело і не говорити відвертості незнайомим людям,
– наголосив Кулеба.
Він порадив взяти паузу, перевірити чи справді людина, яка хоче з вами поговорити, є тим за кого себе видає.