Фракція монобільшості обере кандидата у мери Києва

"Слуга народу" планує на своєму засіданні провести праймеріз кандидатів для участі у виборах мера Києва, повідомила заступниця глави фракції Євгенія Кравчук, пише Інтерфакс-Україна.

Читайте також Місцеві вибори 2020: хто, кого і за якою системою обиратиме

Праймеріз саме для членів фракції, членів партії, тих, хто зголосився офіційно. Таких наразі п'ятеро,
– зазначила Кравчук.

За її словами, фактично праймеріз проходить вже понад місяць – "хтось газети роздає, хтось борди вивішує, хтось дебати влаштовує".

Найбільше шансів на перемогу у Верещук

Голова одного з підкомітетів комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук має найбільше шансів на перемогу.

Верещук є найбільш реальним кандидатом від партії" Слуга народу "в мери Києва за підсумками праймеріз,
– повідомляють джерела.

Кравчук зазначила, що має намір підтримати кандидатуру Ірини Верещук, оскільки вважає, що "жінки повинні йти в політику".

"Я вважаю, що вона зможе зібрати команду, зокрема і жінок більше підтягти до Київради", – наголосила депутатка. Та додала, що Верещук буде дуже незручним опонентом для Кличка.

Що відомо про Ірину Верещук?

У 2010 – 2015 роках була мером міста Рава-Руська Львівської області. Обрана народним депутатом за списком партії "Слуга народу" під №29.

Дізнайтеся більше Вибори мера Києва: хто може йти від "Слуги народу" — кандидатів побільшало

Що цьому передувало

  • 15 липня нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура повідомив, що в 16 липня на засіданні фракції відбудуться внутрішньопартійні праймеріз. На них оберуть кандидатуру в мери Києва.
  • Відомо про таких учасників праймеріз: Ірина Верещук, Микола Тищенко, Олександр Дубинський і Олександр Качура, Дмитро Гурін.

Що відомо про вибори у Києві

  • Чергові вибори мера Києва і Київради пройдуть 25 жовтня 2020 року.
  • Лідером симпатій на виборах до міської ради, за даними соціологів, є президентська партія "Слуга народу".
  • Дослідження кількох соціологічних груп свідчать про те, що найбільше голосів кияни готові віддати за чинного міського голову Віталія Кличка.