Святкова церемонія підняття прапора стартувала у Києві, на площі Конституції о 9:00.

Читайте також Понад 5 мільярдів гривень на святкування: які події до Дня Незалежності будуть в Києві

Церемонія підняття Державного Прапора

На заході було присутнє керівництво Верховної Ради, члени Кабміну та політики. Під час підняття національного стяга лунав гімн України. Завершили церемонію словами – "Слава Україні" – "Героям слава!".

Дивіться відео з урочистої церемонії:

Дивіться фото з церемонії / Фото Валентини Поліщук, 24 канал:

Прапор підняли у самому центрі України – за участю президента

Тим часом Володимир Зеленський відвідав "серце України" – географічний центр нашої держави. Президент взяв участь у церемонії підняття Державного Прапора України у селі Мар'янівка Черкаської області.

Тут до 30-ої річниці Незалежності побудували артоб'єкт – великий майданчик з 25 парами крил. Кожна пара прикрашена автентичним орнаментом, характерним для українського регіону.

Президент розповів про значення прапора

Зеленський наголосив на тому значенні, яке національний стяг має для кожного українця.

Гордість – коли наш прапор звільняв десятки міст і сіл на Донбасі. Вдячність – коли наш прапор допомагав гасити пожежі в Туреччині та Греції. Віра в життя – коли наш прапор допомагав боротися з COVID-19,
– зазначив президент.

Дивіться церемонію за участю президента на Черкащині:

Мер Києва взяв участь у піднятті найбільшого прапора в Україні

Віталій Кличко взяв участь у піднятті найбільшого Державного Прапора України. Стяг встановили на території Меморіального комплексу "Національний музей історії України в Другій світовій війні". Мер нагадав, що найвищий і найбільший український прапор підняли тут рік тому.

Багато часу і багато зусиль потрібно було, щоб втілити цей проєкт. Щоб над столицею України майорів наш державний прапор – один із головних символів нашої країни. І сьогодні цим прапором можуть милуватися і вдень, і вночі кияни та гості нашого міста,
– сказав мер Києва.

Кличко нагадав, що до 30-ої річниці Незалежності на флагштоку встановили новий тризуб. Під час церемонії міський голова вручив паспорти 30 16-річним киянам. Окрім юних жителів столиці, захід відвідали ветерани-захисники, депутати та представники влади.

Дивіться фото зі столиці / Фото Валентини Поліщук, 24 канал:

Що відомо про прапор України та його вшанування

  • Державний прапор України – це стяг, який формують 2 однакового розміру горизонтальні смуги синього й жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.
  • Перше офіційне визнання синьо-жовтого як прапора українського народу відбулось 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання цих двох кольорів як стяга Української Народної Республіки.
  • 18 вересня 1991 року президія Верховної Ради юридично закріпила за синьо-жовтим статус офіційного прапора країни.
  • А з 2004 року 23 серпня щорічно відзначають День державного прапора.