Паралельно із Черкащиною прапор України підняли й в інших куточках нашої країни.

Важливо Зі святом: радісні картинки-привітання з Днем Державного Прапора України

Церемонія урочистого підняття Державного Прапора України відбулася у селі Мар'янівка Черкаської області. Там до 30-ї річниці незалежності України збудували фантастичний артоб'єкт. Він має вигляд великого майданчика з 25 парами крил, які уособлюють 24 області нашої держави та український Крим.

Кожна пара прикрашена автентичним орнаментом кожного регіону, а у центрі розмістили скульптуру серця під склом. Якщо підійти до неї ближче – можна почути "серцебиття" нашої країни.

Церемонія підняття Державного Прапора на Черкащині

Президент Володимир Зеленський прибув у Черкаську область із самого ранку 23 серпня. Церемонія підняття Державного Прапора України почалася зі святкової промови українського лідера.

У 30-ту річницю відновлення нашої незалежності ми піднімемо прапор у географічному центрі України. Саме тут б'ється серце України,
– сказав Зеленський.

Як на Черкащині підіймали Державний Прапор України / Фото ОП

Він підкреслив, що синьо-жовтий стяг для українців значить дуже багато. Він викликає велику палітру емоцій.

"Гордість – коли наш прапор звільняв десятки міст і сіл на Донбасі. Вдячність – коли наш прапор допомагав гасити пожежі в Туреччині та Греції. Віра в життя – коли наш прапор допомагав боротися з COVID-19", – зазначив президент.

Урочисте підняття Державного Прапора України: дивіться відео

Зеленський подякував всім, хто робить кольори нашого прапору відомими в усьому світі. За його словами, для зміцнення сили нашого прапора не потрібно робити щось "гучно та публічно". Треба просто бути українцем, що не порушує закон, не дає хабарів, платить податки та не сідає за кермо напідпитку.

Що варто знати про Державний Прапор України

  • Його затвердила Верховна Рада 28 січня 1992 року. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
  • Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком – днем заснування Львова.
  • Поєднання символічних для країни кольорів знаходимо і в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII століття.
  • А перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного як стяг УНР.