Відомо, що поліція Київської області вже затримала особу, яка підпалила траву в трьох місцях. Про це в прямому ефірі 24 каналу повідомила виконувачка обов'язків голови Чорнобильської зони відчуження Катерина Мирна-Павлова.
Читайте також Пожежа в Чорнобильській зоні триває третій день: вогонь намагаються погасити з повітря – відео
За фактом виникнення пожежі відкрито два кримінальних провадження за статтею "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки".
Правоохоронці затримали 27-річного мешканця Іванківського району, повідомляє Інтерфакс-Україна. З Іванківського району вогонь перекинувся на територію Котовського лісництва, яке знаходиться вже в зоні відчуження. Наразі чоловік не отримав підозру, у нього процесуальний статус свідка. Другого порушника поліція шукає.
Катерина Мирна-Павлова зазначила: про те, що до території зони відчуження наближається пожежа з Житомирської області, стало відомо ще 3 квітня. І вже вночі вздовж території Поліського району Київської області були розміщені всі сили задля її ліквідації.
Тобто, ми зреагували разом з силами ДСНС вчасно. Задля того, щоб зустріти цю пожежу і якомога швидше локалізувати,
– розповіла Катерина Мирна-Павлова.
За словами виконувачки обов'язків голови Чорнобильської зони відчуження, на території міста Києва та Київської області за час ліквідації пожежі не збільшився радіаційний фон. Вона додала, що великою загрозою є периметр саме для пожежників, які гасять пожежу в зоні відчуження.
Тобто, зона радіації в цій зоні підвищується, але це відбувається на межі пожежі. Відтак пожежники працюють в спеціальному обладнанні, респіраторах, а також постійно проводиться радіаційний контроль.
Якщо ми вже будемо отримувати великі пожежі, як, наприклад, це було в 2015 році. Тоді можемо думати, що підвищиться (радіаційний фон – 24 канал) і в Київській області. Але за результатами цієї пожежі, ми констатуємо, що фон не збільшувався. Тільки на межі розмежування пожежі,
– відзначила Катерина Мирна-Павлова.
Вона повідомила, що в Чорнобильській зоні роблять чимало кроків для запобігання виникнення пожеж.
Однак уточнила, що більше, ніж 80% пожеж приходять з прилеглих територій. Тому, на думку Катерини Мирної-Павлової, треба проводити роз’яснювальну роботу з місцевими селами про те, що спалювання трави може призвести до великих наслідків.
Ліквідація пожежі в Чорнобильській зоні: дивіться відео
Катерина Мирна-Павлова розповіла, що наразі, згідно з карантинними обмеженнями, зона відчуження закрита для відвідування.
Всі наші підприємства скоротили потік працівників, тобто, зробили вахтовий переділ. На сьогодні в нас тільки залучені ті вахти, які беруть участь у життєдіяльності підприємств,
– додала виконувачка обов'язків голови Чорнобильської зони відчуження.
Карта радіаційного забруднення у зоні відчуження / Інфографіка Держагенства з управління зоною відчуження