Студенти вважають, що так ректорат намагається просто поставити своїх людей. Але в адміністрації від такого відхрещуються.
Читайте також: Студенти власноруч створили багі-снігоприбирач: фото
Іван Ніколаєнко – п'ятикурсник, за кілька місяців у нього – диплом. Проблем би не мало бути. Адже хлопець, добре вчиться, голова студентської ради КПІ. Але його можуть відрахувати раніше. Студент отримав догану за начебто пропагування наркотиків. За дві догани – прощавай університет.
Все це було на основі цитати, яка теж була у Telegram: "Декриміналізація легких наркотиків, особливо у навчальних цілях, потрібна",
– прокоментував голова студради Ніколаєнко.
За словами проректора з виховної роботи КПІ Петро Киричка, цю ситуацію розглянули на кафедрі механіко-будівного факультету, провели комісію і йому запропонували винести догану.
В поліції підтверджують, що лист дійсно надсилали. У ВИШі є проблеми з наркотиками. Лише минулого року затримали шість студентів, що їх поширювали. Тож працюють на випередження.
"Наші оперативники відстежують форуми, взагалі мережу інтернет, соціальні мережі, сайти, де спілкуються студенти. У ході профілактичної роботи здійснюється моніторинг дописів, які пишуть і студенти, й інші люди в соцмережах. Ця робота постійно проводиться", – зазначила речник ГУ НП Солом'янського району м. Києва Мар'яна Брацюк.
От тільки про декриміналізацію наркотиків Іван писав місяць тому, а зацікавилися ним лише тепер. Хлопець впевнений – все це не випадково. Адже саме зараз ректорат намагається довести, що студраду обрали неправильно. Мовляв, конференцію, де визначали дату виборів та процедуру їх проведення, організували з порушеннями. І перевірку почали також зі звичайного посту у соцмережі.
В КПІ ж заявляють, що вони не упереджені. Просто звинувачення проти Ніколєнка підтверджує заява поліції. Щоправда, у списку правоохоронців імен багато, а покарали тільки голову студради.
Юрист Михайло Ілляшев запевнив, що карати за дописи в соцмережах можуть тільки тоді, коли автор закликає до державного перевороту або насилля. Але, перш за все, треба довести, що акаунт належить саме цій людині.
Кожна людина має право на те, щоб вільно висловлювати свої думки. Якщо студент, навчаючись у виші, допускає якісь твердження, які когось ображають, захистом до таких дій є звернення до суду на цього студента, а не виключення його з навчального закладу,
– прокоментував юрист.
За дописи в Україні вже карали. Наприклад, влітку в Івано-Франківській області за критику органів прокуратури в соціальній мережі звільнили одного з прокурорів. Однак закон дозволяє оскаржувати такі рішення через суд.
До слова, студенти з Івано-Франківська створили мобільний додаток для смартфонів "Колядник". Програма доступна для завантаження на смартфони з операційною системою Android.