Проведення місцевих виборів

Бекешкіна: у мене сумбурні враження від виборів. Підрахунки будуть досить складними. Екзит-поли можна робити тільки по виборах мера, а щодо партійних списків – результати будуть приблизні, бо надто складна система. Була дуже поганою підготовка до виборів, що дуже несподівано.

Антипович: основне питання – це явка виборців, яка дещо нижча, аніж на місцевих виборах у 2010 році. Проте ситуація не дуже катастрофічна. Політичні сили вели національну кампанію, яка стосувалася країни загалом. А от місцеві кампанії були дуже дрібними, не масовими. І тут постає питання: голосувати за міську команду чи національного лідера?

Зацікавленість молоді

Бекешкіна: очевидно, що старше покоління теж розчароване, але в нього сильне почуття обов’язку та звички. А також у великих місцях багато молоді живе не за місцем реєстрації, тому вони просто не могли прийти на виборчу дільницю.

Антипович: молодь не зацікавлена в політиці. У них зовсім інші інтереси, немає політичної культури. Вона, напевно, і не з’явиться.

Вибори на Сході

Антипович: виборець не дуже готовий був йти на виборчі дільниці на східних територіях. Донбас проявляв найменше зацікавленості. Саме тому, явка на виборах – значно менша.

Бекешкіна: правоохоронні органи повинні розібратися в тому, що відбулося в Маріуполі. Те, що відбулося у Маріуполі – це наслідок безкарності, бо за порушення виборчого законодавства ще ніхто не поніс відповідальності.

Перші результати

Бекешкіна: професіонали роблять свою роботу професіонально. Але з’являються компанії такі, як "Роги й копита", яких використовують для того, аби легітимізувати "потрібні" результати. Ті, хто з кандидатів відчувають свою силу, вони наймають соціологів. Те, що вони їм платять – не означає, що результат куплений. А ті, хто не впевнений у хорошому результаті, то вони наймають не професіоналів.

Передвиборча кампанія

Бекешкіна: кампанія була дуже нераціональною. З одного боку – дуже шумна, але виборці мало що зрозуміли. Це було шумне шоу з білбордами, заявами. Але розумною розмови не було. не було кампанії, яка би стимулювала виборця.

Більше – дивіться у відеоінтерв’ю.