Хто такий Віталій Шабунін?
Активіст столичних антикорупційних акцій, голова "Центру протидії корупції".
Як він прийшов у політику?
Упевнено. На п'ятому курсі інституту був обраний депутатом Рівненської міськради, працював у громадянській мережі "Опора", став лідером молодіжної організації Фундація регіональних ініціатив. Був помічником депутата ВР Віктора Матчука, а потім — Лесі Оробець. У 2012 році заснував грантову громадську організацію "Центр протидії корупції", яка спеціалізується на держзакупівлях і боротьбі з корупцією у цій сфері. У 2014 році на дострокових виборах до Верховної Ради балотувався за списками партії "Громадянська позиція". У 2015-2017 роках був головою Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України.
Наскільки він скандальна особистість?
Останнім часом – достатньо. Один скандал розгорнувся навколо вручення антикорупціонеру повістки до армії. Інший – через підозри ГПУ в ухиленні від податків та у привласненні фінансової допомоги від США в розмірі 2 мільйонів доларів. Ще один – через порушення кримінального провадження проти керівників ЦПК слідчим управлінням Державної фіскальної служби Києва. Всі скандали за його участі виходили гучними і яскравими. Але реальних фактів та приводів для переслідувань за ними спостерігалось небагато.
Чому виник останній скандал?
Через те, що Шабуніна підозрюють у навмисному побитті провокатора Всеволода Філімоненка. На початку літа Філімоненко переслідував Шабуніна, провокував його, ставивши питання, чому той не пішов воювати в АТО. Зрештою провокатор отримав у вухо. У ЦПК цю справу називають політичним замовленням, яке має на меті усунути активіста.
Яка вірогідність того, що його посадять?
Незначна. До персони антикорупціонера можна ставитись як завгодно, але конкретно ця ситуація дійсно виглядає як дуже сильно притягнута за вуха. З іншого боку, для того, аби усунути активіста із політичного поля, його не потрібно саджати – навіть умовного терміну для цього буде цілком достатньо.