У Марші рівності КиївПрайд можна брати участь лише за попередньою реєстрацією. Відомо, що захід відбув на вулицях Києва, зокрема в центрі, неподалік від укриття, повідомляє 24 Канал. Раніше КМДА заборонила проводити марш у метро.
Дивіться також Вода прорвалася навіть у квартири: Київ після дощу знову затоплює
Марш Рівності стартував
Як повідомляють моніторингові канали, учасникам маршу дозволили пройти близько 100 метрів на Театральній. Навколо стоїть поліція, яка перевіряла кожного металодетектором.
Попри дощ, до акції доєдналися депутати, міжнародні посли та військові. Так, нардеп Гурін розповів про законопроєкти, які важливі для ЛГБТ-спільноти. Зокрема, йшлося про інститут реєстрованих партнерств – №9103.
За 30 хвилин після початку маршу організатори закликали всіх спускатися у метро та зняти ЛГБТ-символіку, аби не було сутичок у метрополітені.
Марш рівності в Києві: дивіться відео
Перший від початку повномасштабного вторгнення Марш рівності / Фото соцмережі
Люди прийшли з транспарантами, на яких були написані фрази на кшталт: "Квіруй, кохай, донать", "Квір-люди також захищають Україну", "Гомофобія – це Росія" тощо.
Акція пройшла досить мирно й без сутичок з активістами, які відстоюють "традиційні цінності".
Загалом приблизно 500 людей зібралося у центрі міста, щоб пройти вулицями. Серед учасників – військові. "Багато людей можуть і не розкривати свою ідентичність, тому цього можна й не спостерігати. Булінгу. Але побратими засвідчують, що таке відбувається", – сказав у коментарі ЗМІ учасник Прайду військовослужбовець Павло.
Активісти, які виступають за звичайні цінності, що вийшли на протест проти Маршу рівності, прорвали загородження та пішли у бік представників ЛГБТ-спільноти, але марш уже минув.
Як активісти, що проти Маршу рівності, проривали кордон: дивіться відео
"Право кожного з нас залишатись собою"
Раніше у київській мерії прокоментували майбутній марш. Так, заступник Кличка Микола Поворозник закликав киян та гостей міста продемонструвати свою толерантність до всіх людей, незалежно від гендеру, сексуальної орієнтації, національності, віросповідання, кольору шкіри, фізичного стану, поглядів. "Марш Рівності це насамперед про права людини та про право кожного з нас залишатись собою", – наголосив чиновник.
Посадовець зазначив, що у заході візьмуть участь представники дипломатичних місій, політики іноземних держав, представники міжнародних організацій, міжнародні спостерігачі, активісти, громадськість.
Організатори Маршу рівності заявили, що пропрацювали усі можливі виклики, з якими може стикнутися мирна акція. Задля убезпечення заходу від ракетної атаки, марш відбудеться у безпосередній близькості до сертифікованого укриття.
Щодо загроз нападу на мирний захід і погроз зробити марш КиївПрайд "не мирним" – на нашу думку, це не може бути перешкодою для проведення заходу. Оскільки врегулювання даних ризиків є завданням поліції та інших органів безпеки,
– йдеться у повідомленні КиївПрайду.
Організатори наголосили, що Марш покликаний заявити про важливість дотримання прав всіх ЛГБТК.
Також вони підкреслили, що планують привернути увагу міжнародної спільноти до актуальних проблем України: постачання зброї, повернення полонених, залучення ресурсів для допомоги цивільному населенню.
Українські церкви засудили КиївПрайд
Тим часом Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій засудила проведення Маршу рівності. У заяві церков йдеться, що Марш нібито є політичним та ідеологічним заходом, який має на меті не підтримку прав людини, а підрив суспільства країни, яка перебуває у війні.
"Заради майбутнього українського народу та держави, закликаємо припинити поширення пропаганди ще однієї тоталітарної ідеології, пов’язаної з марксизмом, і проведення ганебних заходів", – заявили у ВРЦіРО.