"Єдина позиція, за якою державу Україну визнано порушницею – це ст. 5 Конвенції з прав людини (порушення прав під час арешту, – "24"). І цю позицію вже виправлено після вступу в дію нового Кримінального процесуального кодексу", – заявив міністр.

Окрім того, за словами Лавриновича, що стосується визнання Євросудом порушення за ст. 18 Європейської конвенції з прав людини, то мова йде про політичну мотивацію, бо у самому рішенні міститься фраза "з інших мотивів" та наголошується на застосуванні арешту за мотивами неповаги до суду.

Стаття 18 констатує, що фактично затримання та арешт були покаранням за неповагу до суду. Рішення про зміну запобіжного заходу ухвалювалося з інших мотивів, – додав глава Мінюсту.

Він додав, що "Європейський суд констатував відсутність політичних мотивів затримання пані Тимошенко" і наголосив на невизнанні Євросудом фактів катувань стосовно екс-прем’єрки, а це "свідчить про те, що справу усвідомлено політизували".

Нагадаємо, 30 квітня Європейський суд з прав людини оприлюднив своє рішення щодо арешту Юлії Тимошенко через "газову справу": судді встановили політичну мотивацію ув'язнення Тимошенко та порушення прав колишньої української прем'єрки.

Напередодні комісія при Президентові у питаннях помилування не знайшла підстав для внесення пропозицій про застосування помилування до екс-прем'єрки Юлії Тимошенко.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила - вона не буде коментувати рішення про непомилування Юлії Тимошенко.