Одіозний російський дипломат Сергій Лавров дав велике інтерв'ю угорському ЗМІ. На запитання журналіста про ситуацію нацменшин в Україні він розрозився гнівним спічем щодо "порушення прав людей" і "України, яка не дотримується міжнародного законодавства".

Тим часом У Ялті з підписом Росії, – Зеленський спрогнозував останній саміт Кримської платформи

"Зеленський розпалює ворожнечу"

Лавров звинувачує Володимира Зеленського у розпалюванні конфлікту. Мовляв, український президент не мав права казати росіянам про переїзд в Росію.

В інтерв'ю, опублікованому 5 серпня, Володимир Зеленський порадив росіянам "подорожувати і знайти собі місце в Росії". Ми розглядаємо ці оголошення як розпалювання міжнаціонального конфлікту",
– заявив глава МЗС Росії.

Важливо відзначити, що Лавров вириває фразу Зеленського з контексту. Український президент говорив не про те, що росіянам треба залишити Україну, а про українців, яким хочеться жити під владою Росії.

І знову про російську мову

Із самого початку відповіді на запитання журналіста Лавров нагадав про заяву мовного омбудсмена Тараса Креміня щодо неукраїнськомовних жителів України. Глава МЗС Росії вважає, що не допустимо, аби законодавчо "притискали мову нацменшин". Мовляв, Україна не має права встановлювати такі закони, а політики – висловлювати підтримку.

Йдеться зокрема про закон щодо корінних народів, який, на думку Лаврова, істотно підриває інтереси росіян, угорців та інших народів, які протягом історії селилися по всій Україні".

Заява Зеленського про "їдьте в Росію"