Демонтувати Леніна потрібно було обачно, аби не пошкодити пам'ятник. Так вимагали чиновники, тому 40-тонного вождя пролетаріату вирішили зрізати. Для цього аж із Німеччини привезли діамантові пилки для залізобетону.

Подбали не лише про безпеку Ілліча, але й будівельників. Побоювались, що їх можуть побити ті, хто проти законного демонтажу.

Коли ж взялися до роботи, першими до Леніна прийшли пенсіонери. Їм найважче змиритися, що комуністичного вождя більше у місті не буде.

Лише після доби безперервної роботи Ленін піддався, будівельники перерізали останню металоконструкцію. І під гучні вигуки та феєрверк Леніна зірвали з п'єдесталу.

Поки Ленін стояв тут, доти було бажання повернутись до того режиму, до тих років, тих подій, які були. Це мільйони жертв — це спроба побудувати на цьому місці, на цій землі абсолютно утопічне суспільство, суспільство на крові,
— прокоментував демонтаж доктор історичних наук Федір Турченко.

Тепер Ленін тимчасово оселиться у дворі комунальників. Подейкують, що його хочуть купити німецькі підприємці.

Автор сюжету — Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, народні депутати підтримали постанову №4084 про перейменування 152 населених пунктів у 16 областях України. За таке рішення у четвер проголосував 231 народний обранець.