Показ у Києві, в рамках якого можна подивитися всі три частини фільму, а також зустрітися з Леонідом Парфьоновим, організований Fedoriv Hub і пройде в кінотеатрі "Жовтень" з 13-го по 15-е листопада.
У колишній Російській імперії асимільовані євреї особливо масово і яскраво пройшли шлях від активної співучасті в соціалізмі до дисидентського опору йому. У фільмах проекту ми намагалися розповісти про це на прикладах трьох поколінь євреїв – вождів, науковців, журналістів, чекістів, письменників, художників, режисерів, підприємців, композиторів, правозахисників – сучасною екранною мовою. Сподіваємося, вийшла історична панорама. Повірити, щоб зневіритися – найважливіший сюжет нашого спільного ХХ століття, – так пояснює сам Леонід Парфьонов ідею своєї картини.
Перші дві частини трилогії, представлені в Україні восени минулого року і влітку нинішнього, викликали жвавий інтерес публіки. Вітчизняний глядач позитивно поставився до документального кіно та унікальної можливості поспілкуватися з автором, а у всіх містах, де проходили покази, відбулися аншлаги.
1948 рік "для старту" нової частини картини обраний не випадково. Саме в цьому році держбезпекою був убитий глава Єврейського антифашистського комітету Соломон Міхоелс, зі смертю якого почалися нові часи у взаєминах радянської влади і євреїв. Кампанія боротьби з "безрідними космополитами" оформлює новий державний антисемітизм. При цьому всенародно відомих суперзірок не стало менше: Ботвинник – головний шахіст, Райкін – головний комік, Плісецька – головна балерина, Галич і Висоцький – головні барди.
Без євреїв не можна уявити тіньову економіку – "незаконне підприємництво", за яке з початку 1960-х виносять смертні вироки. А з середини десятиліття починає розхитувати радянський устрій і дисидентський рух – в нього внуки євреїв-революціонерів вносять ті ж гарячність і безстрашність, що і їхні діди – в повалення царату. Нарешті, крах СРСР покінчить із "єврейським питанням" в тому вигляді, якому його застали останні радянські покоління.
Фільм побудовано на подієвих хроніках, з використанням портретів, які "ожили" та оригінальних спецефектів, яскравої графіки та ігрового кіно. Парфьонов у своєму стилі відкриває і дає можливість дізнатися нові сторінки, здавалося б, знайомих усім біографій видатних євреїв.
У рамках підтримки документального кіно Fedoriv Hub радий представити українським глядачам черговий масштабний і якісний проект Леоніда Парфьонова, який розповідає про людей, що мали великий вплив не тільки на розвиток і історію величезної країни, але й на мізки кількох поколінь, – так охарактеризував картину "Русские евреи" – "Фильм третий. После 1948 года" Андрій Федорів, засновник і власник Fedoriv.
Читайте також: Культовий режисер серіалу "Твін Пікс" Девід Лінч приїде в Україну