Дослідженням займалась міжнародна група науковців, повідомляє Science Alert. За їх словами, знаряддя праці створили предки Homo sapiens – гомініни, які жили в Південно-Східній Азії на сотні тисяч років раніше, аніж досі вважалось.

Читайте також: У Німеччині знайшли скарби вікінгів, яким близько тисяча років: дивовижні фото

Як відомо, останні дослідження вказували, що на території Філіппін предки людей жили 67 тисяч років тому. Про це свідчили залишки гомініна, які виявили в печері Каллао, що на острові Лузон. Відтак нові дані внесли зміни в наукові припущення.

Наразі археологи знайшли 57 кам'яних інструментів: загострені уламки каміння, молотильні камені та ядра. Серед знахідок вчених був також скелет носорога. Залишки тварини виявились цінними для науки, адже дослідники отримали інформацію про побут стародавніх людей. Зокрема, на кістках були сліди зрізів, що може свідчити про те, що люди відділяли м'ясо від скелета. Окрім цього, вчені виявили залишки оленя, черепахи та варана.


Знахідка науковців

За припущеннями науковців з Університету Вуллонгонга в Австралії, предки Homo sapiens заселяли весь регіон упродовж тисячоліть. Ймовірно, вони мандрували з півночі на південь.

Наша гіпотеза полягає в тому, що предки цих людей – переселенці з півночі, а не з островів Яви і Балі. Ми не думаємо, що вони будували плоти, вони, ймовірно, були занесені сюди цунамі. Сейсмічна активність характерна для цього регіону,
– пояснив археолог Геррітван ден Берг.

Вчені продовжують досліджувати стародавні знахідки та обстежувати Філіппінські острови.