Втім, часто у житті стаються непередбачувані події, зокрема смерть когось з близьких. У народі існує повір'я, що не варто ставити ялинку, коли хтось відійшов у вічність з родичів. Про ставлення церкви до такого забобону – розповідає 24 Канал з посиланням на відео священника ПЦУ Олексія Філюка.

Цікаво Чи можна молитися з телефона: священник дав чітку відповідь

Чи можна ставити ялинку, коли хтось з родичів помер

За словами священника Православної церкви України, кожна родина має самостійно вирішувати, чи ставити ялинку у разі смерті родича, чи ні. Українці мають керуватися сімейними традиціями та дослухатися до думки усіх близьких. Найголовніше – це вшанувати пам'ять покійника, ба більше, встановлена ялинка в будинку вже ніяк не вплине на те, чи знайде душа померлого спокій.

Людина вмерла, є жалоба, то собі жалуйте. Якщо є маленькі діти, які хочуть свята, ялинки, то чому малеча має страждати через те, що в них хтось вмер. Людина відійшла, але головне, щоб пам'ять про неї залишилася,
– запевнив Олексій Філюк.

Священник додав, що процес прикрашання ялинки після смерті родича не є гріховним. Тому людям не варто сваритися й сперечатися через це.

Олексій Філюк сказав, чи можна ставити ялинку у разі смерті родича: дивіться відео онлайн

Які ще існують повір'я пов'язані з покійниками

У народі вірили, що рідним не можна нести труну з тілом покійника. Дехто вважає, що її має взяти в руки лише той, хто не перебував у кровних зв'язках з померлим. Водночас наші пращури вірили, що може розпочатися чорна смуга в житті, якщо не дотримуватися цього звичаю. Однак церква не забороняє родичам нести труну з тілом покійника.

До того ж існує повір'я, що протягом сороковин після смерті людини не можна розважатися. Втім, Православна церква України не забороняє веселитися, оскільки кожен сам вирішує, скільки йому дотримуватися жалоби.

У день похорону наші предки закривали усі дзеркала та перевертали крісла в будинку, бо не хотіли накликати біди. Так, пращури вшановували пам'ять покійника. Однак ці дії не схвалює церква, оскільки такий звичай – язичницький, тому не має нічого спільного з християнством.