Яка ситуація на КПВВ "Станиця-Луганська"
Попри те, що рятувальники локалізували пожежі поблизу контрольного пункту в'їзду – виїзду "Станиця Луганська", КПВВ залишається зачиненим. Наразі є загроза поширення вогню з прилеглої території, де ще є окремі осередки тління, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Важливо Кількість жертв лісових пожеж на Луганщині зростає: останні новини – відео, фото
Тривають роботи з локалізації наслідків пожежі. Основні осередки вогню поблизу КПВВ "Станиця Луганська" локалізовані,
– повідомили прикордонники.
Вогонь пошкодив об'єкти в сервісній зоні біля КПВВ, зокрема модуль працівників Міжнародного комітету Червоного Хреста. У ньому надавали допомогу подорожуючим.
Коли відновлять роботу на КПВВ "Станиця-Луганська"
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу зауважив, що роботу контрольно-пропускного пункту "Станиця-Луганська" можуть відновити протягом доби – щойно зникне задимленість.
За словами голови уряду, постраждав лише один модуль, інші залишились цілі. Зараз відкритого вогню на КПВВ немає, тож пункт пропуску відкриють, щойно зникне задимленість.
Що відбулося на КПВВ "Станиця-Луганська" 1 жовтня
Рятувальники 1 жовтня гасили осередки займання у сервісній зоні на вхідному напрямку КПВВ. У Держприкордонслужбі повідомили, що вогнеборці та прикордонники роблять все, аби вогонь не перекинувся на об'єкти, котрі розташовані безпосередньо у КПВВ "Станиця-Луганська".
За даними українських прикордонників, на КПВВ уже частково пошкоджено елементи інфраструктури. Про це повідомляє пресцентр ДПСУ. Про те, що вогонь дістався автошляху, повідомили також у Станично-Луганській РДА.
Вогонь ширився лінією фронту
Через сильний вітер, пояснили у райдержадміністрації, вогонь стрімко поширювався в районі лінії фронту. Через небезпеку КПВВ "Станиця Луганська" припинив роботу. Усі прикордонні наряди також відведені з території КПВВ, окрім наряду прикриття.
В ефірі 24 каналу речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко розповів, що вогонь дещо відступив, але його осередки залишаються й досі навколо КПВВ. І додав, що наразі на інших напрямках пунктів в'їзду-виїзду не спостерігаються небезпечні ситуації, пов'язані з пожежами.
Він також відзначив, що відразу, як були зафіксовані осередки вогню і КПВВ тимчасово припинив роботу, людей, які планували перетнути лінію розмежування, одразу відвели в безпечні місця. Також були відведені окремі співробітники.
Водночас частина прикордонників залишались на місцях як для прикриття цього напрямку, так і для спостереження за ситуацією. Коли прибули пожежники, разом з ними долали наслідки,
– прокоментував Андрій Демченко.
Він наголосив, що людей не залишали в так званій сірій зоні. "Якщо люди прибудуть з окупованих територій, то ми зробимо все можливе, аби їх також відвести у безпечне місце і не покинути напризволяще в сірій зоні", – зауважив він.
Про ліквідацію наслідків пожежі
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що відразу після повної ліквідації пожежі на КПВВ "Станиця Луганська" почнеться відновлення інфраструктури. Відповідне доручення вже дав Президент України Володимир Зеленський.
Коли повністю ліквідують пожежу, негайно почнеться відновлення всієї інфраструктури. Пропускний пункт стане ще більш сучасним і зручним для громадян, ніж був. Таке завдання поставив президент України,
– сказав Єрмак у коментарі Інтерфакс-Україна.
Дивіться відео гасіння пожежі на КПВВ "Станиця-Луганська" від Держприродонслужби
Дивіться відео пожежі біля КПВВ:
Головне про пожежі на Луганщині
- Масштабні лісові пожежі спалахнули на Луганщині 30 вересня.
- Наразі полум'я охопило площу близько 10 тисяч гектарів.
- Жертвами стихії уже стали 9 осіб, ще понад 10 потрапили до лікарні.
- З вогнем борються близько 1 200 осіб, залучено дві сотні одиниць техніки та авіацію.
- Поліція за фактом пожеж порушила 7 кримінальних проваджень.
- Не виключають, що причиною пожеж може бути підпал, а в штабі ООС вважають, що вогонь спалахнув через обстріл бойовиків