В Ірані розбився український літак: попередні причини авіакатастрофи
Літак Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", який прямував до Києва, розбився в Ірані поблизу Тегерану. Загинули усі 176 людей, що перебували на борту. Серед причин – технічні несправності, можливе ураження російською ракетою.
Іранські служби порятунку знайшли обидві чорні скриньки літака
Важливо: Український літак розбився в Ірані, загинуло 176 людей: останні новини, фото, відео
- У РНБО заявили про 7 версій причин авіакатастрофи, три з яких є закритими. Остаточну версію озвучать після проведення всіх необхідних досліджень. До 4 основних версії причин катастрофи належать: можливе ураження російською ракетою ЗРК "Тор"; зіткнення з безпілотним літальним апаратом або іншим літальним об'єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака в результаті терористичного акту.
- Офіційний представник аеропорту Імама Хомейні назвав попередньою причиною авіакатастрофи в Ірані
займання двигуна. Українське посольство в Ірані на офіційному сайті спершу опублікувало заяву, що версія теракту чи ракетної атаки як причини катастрофи літака авіакомпанії МАУ виключається. Однак потім інформація про це зникла. "Будь-які заяви щодо причин аварії до рішення комісії не носять офіційного характеру", – повідомили у посольстві. - У попередньому звіті іранської організації цивільної авіації
мовиться, що Boeing 737 авіакомпанії МАУ загорівся через технічні проблеми і розбився поблизу міжнародного аеропорту Тегерана незабаром після зльоту. Пілоти намагалися повернутися в аеропорт після того, як зіткнулись з технічними проблемами. Згідно зі звітом літак загорівся, коли перебував ще у повітрі. За словами голови організації Алі Абедзаде, на загоряння перед катастрофою вказують повідомлення очевидців, а траєкторія польоту, нібито, говорить про те, що лайнер збирався повернутися в аеропорт вильоту. У звіті також відзначається, що "після зіткнення із землею стався вибух". Слідчі припускають, що вибух стався через те, що літак був повністю заправлений паливом для перельоту до Києва.
Держкомісія, створена в Україні для розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані, повідомила, що на двигунах повітряного судна не виявлено слідів пожежі. Версія несправності двигунів поки не підтверджується. Про це, посилаючись на власне джерело у комісії, написав український журналіст Юрій Бутусов. За словами експерта, він не побачив жодних слідів пожежі у двигунах і на фрагментах правого крила літака. Українській стороні поки не надали інформації з радарів контролю повітряного руху. Фахівець також додав, що іранці не збираються щось від когось засекречувати. Відповідно до Чиказької конвенції вони мають намір надати доступ до розслідування і до розшифровки чорних скриньок усім сторонам, включаючи американців, виробників літака, а також всіх країн, громадяни яких загинули.
Експерти дещо скептично ставляться до версії загоряння двигуна. По-перше, професійність екіпажу не викликає сумнівів. По-друге, в авіакомпанії підтверджують справність літака. Раніше Boeing 737-NG із двигунами CFM 56 не потрапляли у катастрофу через відмову двигуна на злеті. По-третє, літак зник з радарів на висоті 2700 метрів, де була можливість для маневрів (це не 50 метрів над землею, де нічого зробити).
- Експерт з питань авіації Валерій Романенко у коментарі "BBC Україна" припустив, що іранці могли заявити про проблеми із двигуном, бо, можливо, отримали таку інформацію від екіпажу. На його думку, не варто відкидати версії підриву на лайнері й що екіпаж не знав, що стало причиною горіння двигуна. Адже, коли стається загоряння двигуна, є швидка процедура гасіння, "а тут ми маємо ситуацію, коли за секунди – вибух, пожежа і різке падіння".
- Подібний висновок зробив австралійський авіаексперт Джефрі Томас. На його думку, вибух міг трапитися у середині самого літака.
- Згодом з'явилася інформація, що пілот літака МАУ, що зазнав авіакатастрофи поблизу Тегерана, від початку польоту не мав зв'язку з вежею та диспетчером
. Голос пілота ідентифікували після перевірки чорної скриньки екіпажу.
Причини катастрофи літака МАУ в Ірані
Як коментує можливі причини авіакатастрофи керівництво МАУ
На брифінгу щодо катастрофи керівництво МАУ зазначило, що гарантує льотну справність всіх своїх літаків та кваліфікацію екіпажів. В авіакомпанії також заперечують помилку екіпажу літака Boeing 737, адже він був досвідченим та підготовленим до польоту та дій в аварійних ситуаціях.
Працюватиме комісія, ми братимемо в ній участь і повідомлятимемо тільки офіційну інформацію,
– додали в МАУ.
Керівництво авіакомпанії також заначило, що 6 січня проводилося планове технічне обслуговування літака перед вильотом. Тоді жодних проблем не виявили.
Чому серед причин аварії допускали ракетну атаку?Між Іраном та США критично загострились стосунки після рішення американського президента Дональда Трампа ліквідувати іранського генерала Касема Сулеймані. Він загинув 3 січня під час обстрілу ВПС США аеропорту поблизу у столиці Іраку Багдаді.
Іранська влада та духовні лідери пообіцяли США помсту. Похорон Сулеймані зібрав понад мільйон людей і Іраку та Ірані, у тисняві загинули десятки.
Парламент Іраку прийняв резолюцію про вивід іноземних військ із країни, у тому числі – американських. Водночас американська антитерористична місія в Іраку заявила про тимчасове припинення роботи.
Військову базу США Айн аль-Асад та базу коаліції біля міста Ербіль в Іраку атакували ракетами з території Ірану. Корпус вартових ісламської революції заявив, що цей удар – акт помсти за вбивство генерала Касема Сулеймані. Загинули 80 осіб.
Президент США Дональд Трамп заявив, що серед загиблих немає американців. Наразі офіційної заяви у відповідь на обстріл він не зробив.
Про все: Український літак розбився в Ірані, на борту було 177 людей: останні новини, фото, відео
Український літак розбився в Ірані: основне
- Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS 752 Тегеран – Київ розбився зранку 8 січня незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані. Літак впав одразу після зльоту.
- За попередніми даними, на борту перебувало 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Всі вони загинули.
- Глава Тегеранського центру невідкладної допомоги заявив, що тіла загиблих буде важко опізнати через високий ступінь пошкоджень. Зараз рятувальники збирають тіла людей на території близько двох гектарів, щоб передати їх судмедекспертам.
- Президент України відреагував на авіакатастрофу – висловив співчуття рідним та близьким загиблих. Глава держави терміново перервав поїздку в Оман і повертається до Києва.
- При Раді національної безпеки і оборони України за дорученням президента Володимира Зеленського створили оперативний штаб у зв'язку з авіакатастрофою літака МАУ в Ірані.
- У Департаменті консульської служби МЗС України створено оперативну кризову групу, телефон гарячої лінії – 238 17 77.