Про це на пресконференції заявила речниця Міністерства оборони США Сібрина Сінгх. Вона наголосила, що всі навчання проходять в американському штаті Техас, передає 24 Канал.

До теми Скорочує тривалість підготовки за кордоном: як пілоти в Україні адаптуються до F-16

Українські пілоти розпочали тренування на літаках

Сінгх наголосила, що наразі наші пілоти проходять фахові курси з англійської мови. Кількість пілотів, які почали підготовку, вона не назвала.

Тривалість курсів залежатиме від кваліфікації та рівня знань українських льотчиків,
– зазначила речниця Пентагону.

Варто зазначити, що після закінчення цих мовних курсів українські пілоти, ймовірно, розпочнуть спеціалізовані навчання на винищувачах F-16 в штаті Аризона у Сполучених Штатах.

Як вплине шатдаун в США на навчання українських пілотів

Водночас речниця Пентагону Сібрина Сінгх зауважила, що події шатдауну у США, тобто тимчасове призупинення роботи федеральних органів у США може також вплинути й на навчання українських пілотів і обслуговувального персоналу літаків F-16. Адже цивільні працівники здебільшого змушені йти у неоплачувану відпустку через шатдаун.

Зрештою Сінгх запевнила, що в Пентагоні сподіваються на двопартійне і двопалатне рішення Конгресу для уникнення шатдауну.

Раніше Ігнат розповідав, на якому етапі навчання перебувають пілоти

  • Речник Повітряних сил Юрій Ігнат зазначив, що частина українських пілотів проходить навчання на винищувачах західного зразка за кордоном, а інша частина – на батьківщині. Зокрема, в інших країнах наші льотчики тренуються на авіатренажерах, а в Україні – на авіасимуляторах.
  • Ігнат зазначив, що в планах українських військових також отримати авіатренажери. Ба більше, він прагне, щоб у кожній бригаді Повітряних сил були подібні авіатренажери.
  • Крім цього, міністерка оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен наголосила, що винищувачі F-16 наша держава зможе отримати після того, як пройдуть усі навчання пілоти. Наразі партнери оцінюють терміни передачі винищувачів від шести до восьми місяців.