Вочевидь самопроголошений президент боїться білоруського народу. Прессекретарка Світлани Тихановської Ганна Красиліна розповіла 24 Каналу, що білоруси не забули події 2020 року й не признають його легітимності та права керувати державою.
Зверніть увагу Наша пісня гарна нова, або що там з "новою" загрозою з Білорусі
"Вони вбивали й раніше. Під час протестів у 2020 році Сили спеціальних операцій були передані ОМОНу. ССО – це міністерство оборони Білорусі, тобто спеціальні армійські частини, яких направили проти білоруського народу", – сказала прессекретарка.
Білоруси налаштовані проти Лукашенка
Красиліна розповіла, що був зафіксований випадок, коли 11 серпня 2020 року в Бресті вбили активіста Геннадія Шутова. Бійці ОМОНу ранили його в голову. Згодом він помер у лікарні. Попри це, після смерті суд визнав його винним. Вбивця виступав постраждалим, а мертвий Шутов обвинуваченим.
Після дозволу Лукашенка вже не потрібно бюрократичної тяганини. З військових знімається відповідальність за вбивство мирних. Це, своєю чергою, впливає на свідомість тих, хто скоює такі злочини. Останнє загородження "не можна вбивати" просто зняли. Також проти громадян дозволено використовувати спецзасоби та бойову техніку.
Нагадує Нюрнберзький процес, коли генеральний обвинувач стверджував, що Герману Ґерінгу (впливовий військовий діяч у нацистській Німеччині – 24 Канал) належать слова "вбивайте. Всю відповідальність я беру на себе. Вбивайте всіх, хто проти нас". Приблизно таке саме намагається Лукашенко донести тим, кому дає зброю проти мирних,
– наголосила Ганна Красиліна.
Продовжується війна найманців Лукашенка проти білоруського народу. Білоруси не змирилися з диктаторським режимом. Вони вичікують моменту, щоб вийти на протести. Оскільки зараз людей саджають у в'язницю навіть за вподобайку в соцмережах.
Останні новини з Білорусі
- Білорусь заробляє мільйони доларів на контрабанді тютюну до Британії. Так, в липні 2022 року – червні 2023 року Велика Британія імпортувала з Білорусі "напої та тютюн" на суму понад 202 мільйони доларів, що становило 96% усіх білоруських постачань у цю країну.
- У Мінську суттєво посилилися репресії. Лукашенко взявся за членів сімей політичних в'язнів та за людей, які передавали їм у в'язниці продукти та інші речі першої потреби. Там вважають, що це буцім фінансуванням екстремістської діяльності.
- Британська розвідка заявила, що наразі в Білорусі залишається менш як 1000 бойовиків ПВК "Вагнера". Країна-агресорка користується цим, щоб змусити Україну посилити контроль кордону на Півночі. Однак малоймовірно, що Лукашенко використовуватиме вагнерівців за межами їхніх повноважень.