Водночас не всі учасники протестів, яких затримали, отримали терміни ув'язнення. Про це розповіла білоруська журналістка Вольга Биковська.

До теми Під час протестів у Білорусі силовики затримали понад 200 людей

За інформацією журналістки, наразі влада Білорусі намагається переконати усіх, мовляв, ніяких затримань не було, а протестувальників лише "викликали на розмову" в міліцію.

Водночас Вольга Биковська зазначила, що санкції режиму щодо затриманих мітингувальників можуть бути значними, а єдиною надією залишається саме зміна влади і нові демократичні процеси.

Тоді (після зміни влади – 24 канал) люди, які потрапили за грати за відповідними статтями, не "добудуть" їх. Лукашенко не вічний, він не має більшості підтримки в Білорусі. Тримати репресіями ситуацію неможливо,
– зауважила журналістка.

Збільшення небезпеки для журналістів

Згідно з інформацією Вольги Биковської, наразі багатьох білоруських журналістів позбавили акредитації, її надають тільки іноземним ЗМІ.

"У Білорусі стало небезпечніше працювати журналістам. Цей процес погіршився. На масових акціях жилетка з написом "преса" стає ціллю для силовиків", – пояснила Биковська.

Проте вона наголосила, що наразі в країні спостерігають тільки початок протесту. За словами журналістки, таких масових акцій як ті, що спалахнули з 2020 року, в Білорусі ще не було.

Білоруська журналістка розповіла про мітинги в країні: дивіться відео

Протести в Білорусі: останні новини

  • 25 березня у Білорусі відзначали неофіційне свято – День волі. Водночас почалися затримання на вулиці, до них навіть приходили з обшуками додому.
  • 27 березня в низці білоруських міст відбулися традиційні суботні протести, де них силовики затримали 245 людей. Проте у Мінську провести акцію не вдалося, на неї вийшло замало людей.