У разі бажання Росії почати повномасштабну війну проти України, режим Олександра Лукашенка виконуватиме всі завдання Кремля. Про це в ефірі 24 каналу розповів єдиний український журналіст, акредитований в Росії, Роман Цимбалюк.

Зверніть увагу Не сподобався: Білорусь направила ноту протесту через заміну прапора в Дніпрі

"Лукашенко перетворився в ланцюгового пса Путіна, і якщо псу скажуть "фас", то йому привід не буде потрібен", – сказав Цимбалюк.

Вони нас лякають, а ми не боїмося, – Цимбалюк

Проте журналіст не вважає, що наразі на державному рівні варто вивішувати біло-червоно-білий прапор – ситуація в Білорусі складна – він наразі неофіційний. Він сказав, що прапори із задоволенням замінять після того, як переможуть люди, які виходили на протести.

Щодо міждержавних відносин, там все так запущено з цими божевільними, що прапор – це вже десяте. У них же почалися величезні навчання Східного військового округу в Білорусі на кордоні з Україною.

Роман Цимбалюк

Єдиний український журналіст, акредитований в Росії

"Вони ж нас лякають? А ми не боїмося, так треба й передати до Москви: "Ми не боїмося, подобається, не подобається – терпи, моя красуне. Бажаєте гриби давити чи сніг гусеницями змішувати на полігонах у Білорусі – будь ласка, але до нас краще не потикатися", – додав Цимбалюк.

Трансляція з Романом Цимбалюком на 24 каналі: дивіться відео

Навчання Росії та Білорусі: коротко

  • Росія та Білорусь розпочали спільні військові навчання, якими прикривали масштабне стягнення російських військ на білоруську територію. Мовиться про "Союзну рішучість-2022".
  • У Conflict Intelligence Team зазначили, що протягом двох тижнів Кремль може завершити підготовку до наступу на Україну.
  • Крім того, у ЗМІ оприлюднили нові фото з супутника, зроблені Maxar Technologies, які свідчать, що Кремль продовжує нарощувати військові потужності в окупованому Криму та на білоруській території. Ворог стягує сили під Курськ – за сотню кілометрів від українського кордону..