Під час інтерв'ю для російського видання "РИА Новости" Олександр Лукашенко заявив, що члени білоруської Координаційної ради Марія Колеснікова, Антон Родненков та Іван Кравцов проривалися через кордон з Україною, пише російськие видання "ТАСС".

Читайте також Перехід білоруських опозиціонерів через кордон України: Родненков і Кравцов їдуть до Києва

За словами глави Білорусі, Колеснікову встигли затримати, а Родненков та Кривцов "просочилися" на територію України.

Ну а двох інших товаришів (Родненков і Кравцов – 24 канал), які все-таки встигли просочитися через кордон, вони зараз просять в України повернути,
– цитують Лукашенка російські ЗМІ.

Білоруські силовики заявили, що Родненков і Кравцов нібито виштовхали Колеснікову з автомобіля, коли проривалися через кордон з Україною.

Що каже Держприкордонслужба України

У Держприкордонслужбі спростували заяву білоруських провладних ЗМІ про те, що Родненкова і Кравцова нібито затримали українські прикордонники. У ДПСУ розповіли, що білоруські опозиціонери перетнули кордон відповідно до українського законодавства.

Що кажуть у МЗС України

Очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що позиція ДПСУ є офіційною. Також посадовець нагадав, що незважаючи на обмеження щодо в'їзду іноземців, для білорусів кордони України залишаються відкритими. Однак Україна жорстко реагуватиме на будь-які спроби спецслужб Росії та Білорусі використати цей факт, щоб посварити українців та білорусів.

Що кажуть в МВС України

Заступник глави Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко наголосив, що Родненкова і Кравцова насильно видворили з країни, щоб підірвати довіру білоруських мітингувальників до лідерів опозиції.

Що цьому передувало

  • 7 вересня стало відомо, що білоруські опозиціонери Марія Колеснікова, Антон Родненков та Іван Кравцов зникли. Майже добу про їхню долю не було відомо нічого.
  • Згодом провладні білоруські ЗМІ опублікували відео, на якому чоловік, схожий на Кравцова, заявив, що разом із іншими колегами перетинатиме білоруський кордон.
  • 8 вересня стало відомо, що Родненков і Кравцов, справді, перетнули кордон з Україною. Однак це не було добровільним рішенням, їх видворила білоруська влада.
  • Згодом стало відомо, що Колеснікова, аби залишитися у Білорусі, порвала свій паспорт.
  • У штабі Бабарика заявили, що найімовірніше опозиціонерка перебуває у Мозирському прикордонному загоні.
  • Координаційна рада повідомила, що Родненков та Кравцов наразі перебувають у Києві. Вони – у безпеці та почуваються нормально.