Президенти Білорусі та Росії провели телефонну розмову, повідомили у телеграмі "БелсАТ".

Раніше Треба зв'язатися з Путіним, – Лукашенко про протести у Білорусі

Як прокоментували результати розмови у Лукашенка

Пресслужба президента Білорусі стисло поінформувала про результати розмови. Зазначається, що сторони обговорили ситуацію в Білорусі та навколо неї. Інших деталей немає.

Що кажуть про розмову у Кремлі

Там були багатослівніші. Президенти країн висловили впевненість, що всі проблеми будуть незабаром вирішені, повідомила пресслужба Кремля.

Головне, щоб цими проблемами не скористалися деструктивні сили, які прагнуть до того, щоб завдати шкоди взаємовигідної співпраці двох країн в рамках Союзної держави,
– йдеться у повідомленні.

У Путіна також позитивно відзначили тісну взаємодію відомств, завдяки якій вдалося повернути в РФ 32 вагнерівців.

Домовилися також продовжувати регулярні контакти на різних рівнях. Росія сподівається і на зміцнення союзницьких відносин, що, на думку її лідера, "повністю відповідає корінним інтересам братніх народів Росії та Білорусії".

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко заявляв, що йому обов'язково потрібно зв'язатися з Володимиром Путіним. Білоруський президент хотів обговорити масові протести, які він вважає спільною для обох країн загрозою.

Що відбувається у Білорусі: основне

  • 9 серпня у країні пройшли президентські вибори. До цього упродовж 5 днів білоруси могли проголосувати за свого кандидата у президенти на попередніх виборах.
  • Участь у перегонах брали 5 кандидатів – голова партії Білоруська соціал-демократична "Грамада" Сергій Черечень, дружина затриманого блогера та активіста Світлана Тихановська, ексдепутат Анна Канопацька, співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і чинний президент Олександр Лукашенко.
  • До участі у виборах не допустили багатьох кандидатів. Зокрема, Валерія Цепкала, колишнього соратника Лукашенка банкіра Віктора Бабарико (його заарештували за кілька днів до голосування) та чоловіка Тихановської – Сергія.
  • Крім того, напередодні виборів у Білорусі почалися переслідування та затримання опозиційних активістів, що викликало обурення у громадськості. У Мінську декілька разів збиралися мітинги та акції протесту, але їх розганяв ОМОН.
  • А вже після оголошення перших результатів кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту. Щоправда, у перший день і наступну ніч їх жорстоко розігнали силовики, застосувавши світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Акції протесту тривають досі вже сьомий день. Крім того, проходять загальнонаціональні страйки та акції солідарності.