Відповідне відео з'явилось на телеграм-каналі "Пул первого". За словами Лукашенка, "деякі росіяни занадто розумні".

Важливо Лукашенко вже програв: які є 3 можливі сценарії для диктатора

"Треба зв'язатись з Путіним, щоб я міг з ним переговорити. Це вже загроза не тільки для Білорусі. Знаєте, деякі росіяни занадто розумні. Кричать. Я хочу сказати, що захист Білорусі – це не менше, ніж захист всього нашого простору", – сказав президент Білорусі.

Він зазначив, що у разі, якщо Білорусь не впорається із ситуацією – покотиться хвиля далі.

Тому за нас так вчепились,
– запевнив Лукашенко.

Як ствержє він, "ті, які бродять вулицями, вони цього не розуміють". Він мав на увазі звичайних людей та протестувальників.

"Це розуміють ті, хто координує і керує, і ви бачите, інколи працюють професійно", – наголосив Лукашенко.

Також він говорив про те, що останнім часом з'являється багато фейків. Зокрема, стало відомо, що у Лукашенка, ймовірно, у Москві є будинок.

Публічно хочу сказати, якщо знайшли – заберіть. Вже казали, що я виїхав з країни. Це все робиться для того, щоб в країни створити підступний настрій,
– підсумував президент Білорусі.

Лукашенко заявив, що хоче переговорити з Путіним: відео

Лукашенко доручив сформувати уряд

ЦВК вчора офіційно оголосила переможцем виборів Олександра Лукашенка. На сайті belta з'явилась інформація, що нібито переможець виборів вже почав формувати уряд для свого чергового президентського терміну. На нараді у Мінську він доручив оперативно підготувати документи, завдяки яким влада зможе далі працювати.

Треба підготувати всі документи, зараз же підписати їх, перевірити і доручити уряду повноваження для подальшої роботи. Також сформувати остаточний склад уряду,
– заявив Лукашенко.

Також він пояснив, що розв'язання цього питання багато часу не займе, адже ще напередодні виборів команда Лукашенко вже представила народові людей, з якими він збирався працювати. Тому "в основному уряд вже сформований".

"Можуть бути якісь нюанси. Я тільки що говорив з Романом Головченко (прем'єр-міністр – 24 канал). Він на місці, працює, всі готові працювати. Уряд функціонує. Треба формалізувати це, щоб юридичну силу мало. Тому указ треба відпрацювати і зараз же внести", – сказав Лукашенко.

Розгортається агресія проти Білорусі, – Лукашенко

Президент Білорусі також заявив, що він та його команда добре бачать та розуміють, що відбувається в країні і "заколисувати їх не треба мирними акціями і демонстраціями".

"І потім, ми ж методички читали кольорових революцій. Ба більше, до методичок кольорових революцій вже з'явилися елементи зовнішнього втручання. Тобто те, що я говорив, – фактично за сценарієм розгортається агресія проти Білорусі", – підсумував Лукашенко.

Зверніть увагу Перевибори у Білорусі: стало відомим про можливий неочікуваний хід від Лукашенка

​Що відбувається у Білорусі: головне

  • Головний день голосування на президентських виборах в Білорусі – 9 серпня. До цього упродовж 5 днів білоруси могли проголосувати за свого кандидата у президенти на попередніх виборах.
  • Участь у перегонах брали 5 кандидатів – голова партії Білоруська соціал-демократична "Грамада" Сергій Черечень, дружина затриманого блогера та активіста Світлана Тихановська, ексдепутат Анна Канопацька, співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і чинний президент Олександр Лукашенко. Останній йшов на 6 термін.
  • До участі у виборах не допустили багатьох кандидатів. Серед відомих прізвищ – власне Валерій Цепкало, колишній соратник Лукашенка та банкір Віктор Бабарико (його заарештували за кілька днів до голосування) та чоловік Тихановської – Сергій.
  • Крім того, напередодні виборів у Білорусі почалися переслідування та затримання опозиційних активістів, що викликало обурення у громадськості. У Мінську декілька разів збиралися мітинги та акції протесту, але їх розганяв ОМОН.
  • А вже після оголошення перших результатів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту. Щоправда, у перший день і наступну ніч їх жорстоко розігнали силовики, застосувавши світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Акції протесту тривають досі – ще упродовж наступних двох днів силовики застосовували силу, а потім неочікувано припинили такі дії. Наразі ж у Білорусі проходять загальнонаціональні страйки та акції солідарності.