Недалеко від Калуша знаходиться відоме на весь світ село Старий Угринів, де народилася людина, яка досі лякає ворогів України — Степан Андрійович Бандера. У цьому селі прізвиськом "бандерівець" пишаються, як ніде. Спогади про українського провідника тут оберігає кожна сім'я, як реліквію. Радянські окупанти багато років особливо пильнували за цим селом. Спогади про Бандеру тут стирали кров'ю, висилаючи навіть сусідів провідника на заслання, а рідну оселю розібрали ледь не по цеглині.

Автентичних речей у садибі Бандери небагато — криниця, якій більше 100 років в якій сім'я Бандери набирала воду. Тепер тут буде ще й хрест, який привезли із Мюнхена з могили провідника. Перевезти сюди його вирішили родичі Бандери після того, як торік пам'ятний знак підірвали на німецькому цвинтарі. Цей хрест встановили через рік після смерті провідника українських націоналістів. Його могилу у Мюнхені неодноразово плюндрували. Зрештою як і нищили пам'ятники в Україні. Тільки у рідному селі Бандери пам'ятні знаки в повітря висадили двічі.

Про перевезення останків Бандери кажуть — не на часі. Сім'я ще не готова до такого кроку. Та й Україна теж. Допоки в нашій державі не перестануть вірити у брехню про героїв, Бандера додому не "повернеться".