Сеньковський не хоче пояснювати журналістам мету свого позову. Фахівці вважають вимогу скасувати результати виборів абсурдом.

Цікаво Київський окружний адмінсуд скасував приєднання Малехова до Львівської ОТГ

Ексголова Малехова вимагає скасувати результати виборів

Колишній сільський голова прильвівського села Малехів Володимир Сеньковський подав новий позов до суду. Його наслідком можуть стати перевибори у Львові. Зокрема, Сеньковський вимагає скасувати постанову ЦВК від 8 серпня 2020 року "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року". Вона стосується призначення перших виборів депутатів Львівської міської територіальної громади та міського голови Львова у частині Малехівської територіальної громади.

У Києві 4 жовтня 2021 року Окружний адміністративний суд своєю ухвалою прийняв до розгляду позовну заяву ексголови Малехова. У справі відкрили провадження. Журналісти намагалися взяти коментар у Сеньковського щодо його позову. Однак ексголова вирішив не пояснювати його мети.

Читайте також Подаватимуть апеляцію: в ЛМР прокоментували скасування приєднання Малехова до Львівської ОТГ

Аналітик вважає позов абсурдом

Аналітик Громадянської мережі "Опора" Тарас Радь зауважив, що позов про скасування виборів – це "черговий виток абсурду". За його словами, у законі серед підстав проведення позачергових виборів немає зміни адміністративно-територіального поділу.

Нормальний суд не мав би приймати таких рішень – мав би розуміти, що таким чином ставиться під сумнів вся адміністративно-територіальна реформа в Україні. Бо завтра за цим прикладом почнуть в інших громадах завалювати суди такими позовами,
– додав Радь.

Аналітик зауважив, що, якщо суд задовольнить цей позов, то у всій Львівській громаді доведеться переобирати депутатів та міського голову.

"Виборча система передбачає, що у радах, де понад 10 тисяч виборців, не можна проводити вибори в якомусь одному окрузі, куди входить Малехів. Тому, якщо потенційно скасовувати результати, то треба скасовувати вибори у всій громаді й не тільки депутатів, але і міського голови", – зазначив Радь.

Він припустив, що за такими позовами та судовими рішеннями стоять інтереси набагато впливовіших осіб, аніж колишні сільські голови.

Зауважте У скандальному ОАСКу кажуть, що в них закінчилися гроші

Коротко про рішення ОАСКу щодо Малехова і Дублян

  • Навесні 2021 року Окружний адмінсуд Києва дозволив Малехову вийти з Львівської громади.
  • Позов подали Малехівська сільрада та місцевий житель Михайло Сіреджук.
  • Суд задовольнив його частково. Він скасував розпорядження Кабміну про затвердження перспективного плану громад Львівщини та про визначення адмінцентрів, що стосуються віднесення Малехівської громади до складу Львівської ОТГ.
  • Шостий апеляційний адміністративний суд також підтвердив це рішення.
  • Своєю чергою, Львівська ОДА та Львівська міськрада подали касацію у справі Малехова.
  • У вересні 2021 року ОАСК вирішив виключити місто Дубляни зі складу Львівської МТГ.
  • У ЛОДА та Львівській міськраді зауважили, що не бачать юридичного механізму виконання цих судових рішень.