Так прокоментував декларації політолог Вадим Карасьов.
"Так, у суспільстві скандал, так, чомусь багато хто не очікував наявності подібних сум, особливо в готівці, – заявив Карасьов виданню "Київпрес". – У Цукерберга або Обами точно немає таких мішків з грошима, і все це виглядає дещо не по-європейськи. Правда, наші депутати і чиновники не вивчали свого часу кантівську критику здатності судження, цілком присвячену філософським основам теорії практики смаку. Так що зі смаком у наших депутатів провал і прогалина.
Але, якщо серйозно, то що далі? Чи віримо ми в невідворотність покарання і в дієвість всіх цих нових антикорупційних органів? На жаль, поки що вони запам'яталися суперечками між собою і постійними технічними проблемами в реєстрі декларацій. Але суспільство бажає отримати відповіді від публічних осіб, звідки всі ці активи, і чи не корупційним шляхом вони отримані? Мабуть, правильно і вчасно – на випередження зіграв Олег Ляшко, який, не чекаючи запитань, виклав таблицю своїх доходів за останні десять років, за офіційними даними податкової служби, зі сплаченими податками.
Якось так само повинні реагувати і інші об'єкти громадського інтересу. Потрібно не чекати виклику до слідчого, якщо є питання в публічній площині, якщо є сумніви – потрібно давати відповіді на випередження. Та й журналістам потрібно тепер ретельніше готуватися до харчо-ток-шоу, задавати конкретні питання за джерелами доходів, за способом життя, за сплаченими податками, за купленими квартирами. Якщо відповіді будуть неправдоподібними – віртуальний натовп затопче такого політика, не чекаючи слідчого".
"Потрібно по максимуму використовувати ту інформацію, яка потрапила в електронні декларації, щоб історія ця не закінчилася загальним розчаруванням у всіх без винятку політиках. Нові декларації повинні стати тим ситом, яке відсіє зовсім вже злодійкуватих чиновників від тих, хто гідний бути переобраним і перепризначеним", – резюмував експерт.