Ця думка Європи не змінилася, вона чітко на боці України. Водночас ціла низка країн проти надання нам статусу кандидата на членство в ЄС, зокрема мовиться про позицію президента Франції Еммануеля Макрона. Про це в ефірі 24 каналу сказав російський опозиційний публіцист Андрій Піонтковський.

Цікаво знати Перемоги України страшно налякали Францію та Німеччину, – Піонтковський

Нахабна заява Макрона

Експерт зауважив, що сьогодні Україна героїчно захищає усю Європу від трагедії в Бучі, до прикладу, на території Провансу. Саме тому заява Макрона є неймовірно нахабною. Спершу президент Франції сказав, що пройдуть десятиліття, перш ніж Україна досягне критеріїв вступу до ЄС.

Раптом він передумав. Тепер вирішив підмахнути якимсь папірцем. Він шантажує Україну,
– зауважив публіцист.

Піонтковський переконаний, що коли в країні війна, папірці не мають жодного значення. Важливим є лише один параметр – це кількість встановлених HIMARS (реактивних систем залпового вогню). "Чотири на території Польщі – це недостатньо. Потрібно 100 на території України", – вважає він.

Тепер Макрон пропонує погодитися з планом капітуляції, а натомість надати Україні статус кандидата в ЄС. "Це жахливий цинізм. На мою думку, необхідно дати дуже жорстку відсіч та висловитися щодо всієї діяльності цього французького пана", – підсумував він.

Читайте також Перемовини будуть непрості, – Мусієнко припустив, чого чекати від візиту Шольца, Макрона і Драгі

Позиція Макрона щодо України

  • Французький лідер пропонував Україні піти на територіальні поступки, щоб "зберегти обличчя Путіну". Президент України Володимир Зеленський надав чітку відповідь: українці не готові поступатися своїми територіями.
  • Згодом президент Франції закликав "не принижувати Росію", щоб після війни вона вийшла з ізоляції. Водночас Макрон додав, що вторгнення в Україну стало "історичною та фундаментальною помилкою" російського президента Володимира Путіна.
  • Раніше Еммануель Макрон заявляв, що готовий збільшити постачання важкого озброєння для України. Стало відомо, що він планує візит до України, в межах якого може повідомити про надання військової допомоги – гаубиць Caesar.
  • На початку червня президент Франції анонсував нові санкції проти Росії. Передусім, вони стосуються 80 російських олігархів.

Стрім Романа Цимбалюка та Андрія Піонтковського: дивіться відео