Про це в ефірі 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він вважає, що перемовини української влади з лідерами європейських держав, ймовірно, будуть непростими.

До теми Шольц, Макрон і Драгі планують приїхати до Києва 16 червня, – ЗМІ​

Переговори будуть складними

Це пов'язано з тим, що Шольц, Макрон та Драгі досить неоднозначно демонструють свою підтримку Україні. Дивні заяви та незрозумілі вчинки, як-от пропозиції поступитися суверенітетом та територіями, блокування постачання обіцяної зброї чи непевність щодо потенційного членства України в ЄС, змушують сумніватися у їхній щирості та дружніх намірах.

За словами Мусієнка, гості з Європи мають розуміти, що просто приїхати і натиснути на наших політиків, аби ті щось підписали, не вийде. За спиною в української влади є народ, який веде національний спротив та війну за незалежність проти російських окупантів, тож маніпулювати не вдасться.

Можна говорити все, що завгодно, але є реалії. І наші західні партнери також повинні це розуміти,
– підкреслив експерт.

Це означає, що Україна не просто прийматиме гостей, а й чекатиме від них певних дій.

Україні потрібна зброя

Олександр Мусієнко каже, що насамперед українцям хотілося б, аби Шольц, Макрон та Драгі приїхали до нас "не з пустими руками". Звісно, мова йде про зброю, якої потребують військові, аби ефективно боронити рідну землю. Відтак Україна прагне отримати від європейських партнерів конкретне озброєння:

  • від Німеччини – артилерію, зокрема 12 гаубиць PzH 2000 та зенітні установки Gepard,
  • від Франції – артилерійські установки Caesar,
  • від Італії – артилерію та безпілотники.

Отримання статусу кандидата у члени ЄС

Крім того, важливою та навіть принциповою темою в контексті стосунків України з іншими європейськими країнами є наш майбутній статус кандидата у члени ЄС. Офіційне рішення мають винести до кінця червня, а тим часом, вважає експерт, про це потрібно говорити.

У цьому сенсі може йти дискусія і про безпеку в цілому в Європі, тому що це – абсолютно нерозривно пов'язані речі,
– зауважив Мусієнко.

Підтримка української позиції

Україні необхідно, аби Німеччина, Франція та Італія проявили чітку підтримку української позиції у питаннях, що стосуються війни з Росією. Йдеться про повагу та прийняття вибору українського народу щодо того, як, на яких умовах чи в якій перспективі Україна буде завершувати війну та виходити з неї.

Тобто, як підкреслив Мусієнко, від них не мають звучати умови типу того, що Україна має обов'язково прийняти якесь перемир'я чи стабілізувати ситуацію ціною власних територій.

"Приблизно так, як говорять у США чи Британії. Там є чітка позиція – яка буде воля українського народу, таку ми й будемо підтримувати. Тиснути щодо територіальних поступок ніхто не збирається. Тут нам хочеться такого ж", – пояснив керівник Центру військово-правових досліджень.

Мусієнко прокоментував майбутній візит до України Шольца, Макрона та Драгі: дивіться відео