У Німеччині президент Франції зустрінеться з канцлером Олафом Шольцом. Зустріч запланована на 18:00 за французьким часом.

Цікаво Макрон офіційно обійняв посаду президента Франції: відео з інавгурації

Деталі зустрічі політиків

За даними DPA, цим візитом Макрон хоче показати, що дуже цінує відносини з Німеччиною. Важливими темами переговорів стануть:

  • війна в Україні,
  • європейський суверенітет,
  • оборона,
  • енергопостачання,
  • відносини з країнами Балтики,
  • політика Європейського Союзу щодо Китаю.

Макрон вже поговорив з Путіним: що відомо

До свого переобрання Макрон ледь не щодня говорив телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним. Через це політика активно критикували, а прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький навіть поставив французького президента в один ряд з Адольфом Гітлером, Йосипом Сталіним і Полом Потом. Сам Макрон казав, що про таку комунікацію з очільником Кремля його просив український лідер Володимир Зеленський. Крім того, політик наголошував, що Франція не воює з Росією.

Читайте також Франція збільшить загальну допомогу Україні до 2 мільярдів доларів

Коли ж з'явилася інформація про звірства російської армії у Бучі, французький президент перестав зідзвонюватися з російським колегою. Загалом вони не спілкувалися близько 2 місяців.

Після переобрання Макрон спершу подзвонив Зеленському, а вже через кілька днів – Путіну. Тоді він говорив з агресором близько 2 годин.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав Макрона не вести переговори з Росією на її умовах. Крім того, він порадив президенту утриматися від будь-яких контактів з Кремлем.

Це може вас зацікавити – про що говорили Путін та Макрон під час останньої розмови: відео