Про ідею тестування всіх політиків за допомогою "детектора брехні" першим заговорив саме Гройсман. Його словесна перепалка з Малюською відбулася в прямому ефірі 4 червня.

До теми Якщо олігарх приховає статки, йому загрожуватиме в'язниця, – Малюська

Суперечка Малюськи та Гройсмана щодо поліграфу: докладніше

Гості студії обговорювали законопроєкт про олігархів. Колишній прем'єр заявив: назва закону – "дуже хороша та всім подобається". Водночас він назвав документ "фількіною грамотою", бо "суть його – неповноцінна".

Далі Гройсман запропонував документально підтверджувати не факт зустрічі з олігархом, а анонс такої зустрічі. На коментар про те, що таке не завжди планують заздалегідь, він сказав: "Не можеш – не плануй".

На такі заяви відповів міністр юстиції. Малюська зауважив: "попередня влада "воювала" з олігархами, щоб здатися якомога швидше..."

"Давайте простежимо за результатами, хто доведе цей законопроєкт до кінця", – підкреслив посадовець.

Натомість Гройсман висунув таку пропозицію: публічно проходити поліграф на доброчесність усім депутатам, чиновникам, політикам. Питанням буде: "Брав чи не брав хабаря".

У відповідь на це Малюська запитав: "Поліграф Ви будете проводити?" Гройсман, зі свого боку, наголосив, що саме Міністерство юстиції має призначити компетентний орган для тестування. Натомість Малюська запропонував експрем'єру вдвох відповісти на поліграфі на поставлене ним запитання.

Давайте протестуємо, хороша пропозиція! Готовий наступної п'ятниці, 11 червня, прийти для цього в студію Савіка Шустера,
– додав очільник Мін'юсту.

Опісля чинний представник Кабміну продовжував наполягати на своїй пропозиції, але колишній йому сказав: "Не переводьте тему із законом". Потім він ще й зазначив: "готовий пройти поліграф після всієї вашої фракції ("Слуга народу" – 24 канал)".

Актуально Не можна володіти депутатами, – Зеленський хоче винести на референдум питання статусу олігарха

Законопроєкт про статус олігархів: коротко

  • 3 червня Володимир Зеленський вніс як невідкладний до Верховної Ради законопроєкт №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів)".
  • У законопроєкті мовиться про те, що олігархами є особи, які відповідають 4 критеріям: беруть участь у політичному житті, мають значний вплив на ЗМІ, є кінцевим власниками суб'єкта господарювання із монопольним становищем на українському ринку, є власниками активів вартістю у понад мільйон прожиткових мінімумів працездатних осіб (нині це 2,27 мільярда гривень).
  • 4 червня Володимир Зеленський заявив, що хоче винести на референдум питання статусу олігарха.
  • Заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук заявила, що у Раді буде показове голосування. Адже за результатами виборці зможуть оцінити, хто є представниками народу, а хто належить окремих фінансово-економічних груп.