Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Він також зазначив, що 4-тонними вантажівками класу "Камаз" чи "Урал" возити боєприпаси – неймовірно дорого та довго. Тому росіянам потрібно перевозити все залізницею – один класичний воєнний ешелон – 30-50 вагонів.

Читайте також На тлі провалів і поразок: вперше за 10 років можуть скасувати пресконференцію Путіна

За словами Черника, якщо всередині вагон приблизно 50 тон, то у нього може вміститись 80-100 снарядів. "Чому я навів такий приклад, бо є залізнична "нитка", яка починається у Дебальцевому, а закінчується аж за Волновахою", – каже військовий експерт.

Петро Черник про потенційну можливість звільнення Мелітополя та Маріуполя: дивіться відео

Тому, за словами Петра Черника, росіянам принципово важливо змістити наші артилерійські вогневі рубежі, бо стратегічний вогневий контроль – на нашому боці.

Поки що, все розгортається за нашим сценарієм, але не можна скидати з рахунку 300 тисяч мобілізованих.

Звільнення Маріуполя та Мелітополя

"Така операція зі звільнення – вельми логічна, бо це умовна середня точка лінії розмежування та пересікання двох великих угруповань", – переконаний Петро Черник.

Якщо ми згадали про Дебальцеве, каже фахівець, – це умовна сухопутна лінія з їх кордонів вглиб окупованої території. Така ж ситуація по Перекопському перешийку і на думку Черника, це така собі стратегічна середина окупованої території, тому логічно дивитись у цей бік на потенційні контрнаступальні дії.

ЗСУ провели блискучу операцію зі звільнення Херсона

  • 9 листопада з'явились повідомлення, що українські бійці активно просуваються на Півдні, звільняючи населені пункти у Херсонській та Миколаївській областях. Вже 11 листопада українських військових помітили на околицях самого Херсона.
  • 12 листопада аналітики ISW заявили, що на правому березі Дніпра досі залишаються російські військові. Вони переодяглися в цивільне й ховаються від ЗСУ. Таким чином, окупанти намагаються втекти.
  • Президент Володимир Зеленський 14 листопада приїхав у звільнений Херсон. Лише 11 листопада в місто зайшли українські військові.
  • Цього ж дня Збройні Сили України разом з президентом Володимиром Зеленським підняли прапор України. Тепер місто офіційно звільнено від російських окупантів.