Таку думку висловив журналіст у своєму блозі "Грані правди" Павло Казарін. За його словами, після окупації півострова 8 та 9 травня отримали в України додатковий символізм та нове значення.
Повний блог Тінь перемоги: чому Росія досі шукає відповіді у минулому
Що змінилось після окупації
За словами Казаріна, будь-яка розмова про попередню війну буде впиратись у теперішній збройний конфлікт, що триває на Донбасі. Люди сперечатимуться не тільки про те, хто успадкував перемогу, а й про те, хто наслідує переможену Німеччину.
Журналіст нагадав, що новий символ перемоги – червоний мак, розробила Моіна Мішель, викладачка з Джорджії. Раніше квітку використовували як символ трауру за загиблими у Першій світовій війні, однак, згодом він втратив часові та географічні рамки. Червоний мак почали використовувати в Україні.
Георгіївські стрічки безповоротно і остаточно перетворилися в маркер солідарності з агресором,
– запевнив Каразін.
Чому Україна відзначає 8 та 9 травня
На думку журналіста, в Україні роблять акцент саме на першу дату – 8 травня. "Це такий собі символічний міст до європейських союзників. Друга дата перетворюється в данину звичкою і традицією", – пояснив він.
Також Казарін переконаний, що концепт пам'яті про Другу світову створили, щоб "зшивати докупи колишні радянські республіки". Свято мало б вводити зовнішні ментальні кордони та знищувати внутрішні окопи. Окупація Криму і вторгнення на Донбас, на його думку, змінили цю карту ментальних кордонів.
Повний відеоблог "Грані правди" за 8 травня 2021 року: дивіться відео