Тактиці, медицині та саперній справі хлопців вчать досвідчені інструктори. Майже безшумно десантники пробираються крізь зелені хащі. Їхнє завдання – розвідати маршрут, яким згодом просуватиметься їхній батальйон. Аж раптом один з бійців чіпляє розтяжку.
Пораненого треба евакуювати в жовту зону і надати першу допомогу. Хлопці запускають димову завісу та намагаються з’ясувати, наскільки сильно поранило їхнього побратима.
Поки до постраждалого підбираються товариші, він сам намагається зупинити кровотечу. Вояки забирають у нього зброю і відтягують у безпечне місце. Командир наказує відступати. Поки хлопці відходять, пораненого тримують у свідомості. Бійця кладуть на ноші і під прикриттям виносять з поля.
"Марусини ведмеді" відточують бойові навички. Маруся Звіробій заснувала тренувальний центр на базі одного з полігонів на Житомирщині. Тепер планує створити тут тренувальне наметове містечко.
Головні принципи такого вишколу — дисципліна, взаємоповага та любов до батьківщини. Сама Маруся до війни була успішною бізнесвумен, але з початком російської агресії зрозуміла — має якось допомогти армії здобути перемогу.
"Марусині ведмеді" вже є у складі кількох бригад. Хлопців навчають досвідчені тренери. Інструктор з позивним "Сайфулла" каже, що сумну статистику, яку ми чи не щодня чуємо від штабу АТО, можна зменшити.
Читайте також: Як медики рятують життя українським захисникам Авдіївки
Інструктор з тактичної медицини Марія Щанкіна колись була ветеринаром. З початком війни зрозуміла, що людям її допомога зараз більш потрібна. Марина каже, якщо боєць отримав поранення на полі бою, має самостійно дати собі раду. "Марусіни ведмеді" пишаються, що проходять у неї навчання. І вірять — такі навички та знання допоможуть здобути перемогу.