Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський. За його словами, Росія буде намагатися частіше використовувати для атак балістичні ракети, які нашому ППО важко збивати.

До теми Масована ракетна атака 9 березня: військовий експерт вказав на неприємну новацію

Росія тестує нову тактику

Грабський припустив, що загарбники могли застосувати під час масованої атаки саме гіперзвукові ракети "Кинджал", бо більше не мали що застосувати.

Також військовий експерт зазначив: є вірогідність того, що Росія намагалась протестувати ефективність застосування "Кинджалів" у масованих ракетних атаках проти України.

Це свідчить про те, що ми перебуваємо в іншій фазі війни, коли противник буде намагатися змінити або доповнити крилаті ракети більшою кількістю балістичних ракет, які нашій ППО складніше збивати,
– вважає Грабський.

Полковник запасу ЗСУ переконаний, що росіяни проводять тестування нової тактики.

Грабський про російські "Кинджали": дивіться відео

Масована ракетна атака 9 березня: коротко

  • В ефірі 24 Каналу речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вперше озвучив інформацію про 6 використаних ракет "Кинджал". Згодом цю інформацію підтвердили у ЗСУ.
  • За даними головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, 9 березня російська армія випустила по території України 81 ракету різних типів, серед них – 6 "Кинджалів" та 20 "Калібрів". Також було зафіксовано 8 випадків запуску ударних безпілотників Shahed-136/131.
  • Сили ППО із 48 крилатих ракет Х-101/Х-555 та "Калібр" знищили 34 крилаті ракети, а також 4 дрони-камікадзе.
  • В американському Інституті вивчення війни наголосили, що ця атака не вплине на перебіг війни. На думку аналітиків, масована ракетна атака 9 березня мала на меті підтримувати російську державну пропаганду.