Про це під час брифінгу сказав Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. Він наголосив, що обстріли об'єктів критичної інфраструктури України несуть в собі гуманітарний аспект.

Дізнайтесь більше Пошкоджено 40% енергосистеми: чи витримає Україна нові удари та до чого готуватися українцям

Атаку на енергосистему України планували російські енергетики

Це суто гуманітарний аспект. Це абсолютний терористичний акт. Він не спрямований на жодні військові цілі. Це спланований за допомогою грамотних російських енергетиків терористичний акт, який має на меті вимкнути в Україні енергосистему,
– прокоментував Харченко масові атаки росіян.

За словами радника міністра енергетики, росіяни намагаються добитися повного вимкнення електрики в Україні. "Це абсолютно прозора ситуація і яка мета тут зрозуміло. Це чистий тероризм", – додав він.

Експерт сказав, що з часів Другої світової – це найбільша інфраструктурна атака в історії людства. Він зазначив, що в часи Другої світової війни такої інфраструктури ніде не було.

"Ця найбільша атака в історії людства примушує нас вперше в історії людства зрозуміти, де край міцності. Поки ми його не знайшли", – наголосив Олександр Харченко та додав, що в Україні поки є резерв.

Росія атакувала енергетичну систему України: що відомо


Що робити, якщо зникне світло / Інфографіка 24 каналу

Раніше – в Офісі Президента попередили про відключення світла по всій Україні: дивіться відео