Урсула фон дер Ляєн відхилила заклики президента про негайні санкції. Президентка Єврокомісії не погоджується з подібною ідеєю.

До теми Санкції не будуть потрібні, коли почнеться бомбардування, – Зеленський про зволікання Заходу

Президентка Єврокомісії: Вікно дипломатії ще відкрите

Політикиня зауважила, що не погоджується із завчасними санкціями через те, що вони перестануть бути чинником стримування. Мовляв, пакет санкцій, підготовлений на випадок масштабного вторгнення Росії в Україну, застосують лише після нової агресії Кремля.

У такий спосіб президентка Єврокомісії відповіла на заклик Зеленського на Мюнхенській конференції щодо "санкцій на випередження". Також вона сказала, що у Росії ще є шанс виправити ситуацію дипломатичним шляхом.

Ми маємо залишати Росії шанс повернутися до дипломатії, за стіл переговорів. Це вікно ще відкрите,
– сказала Урсула фон дер Ляєн.

Передчасні санкції проти Росії: що відомо

  • Володимир Зеленський закликав про передчасні санкції проти Кремля ще до конференції у Мюнхені. Президент наголошував на тому, щоб міжнародна спільнота не зволікала, бо після ймовірної атаки санкції вже будуть не потрібні.
  • Спочатку Захід був проти. Проте у лютому ЗМІ писали, що Сенат США таки готує законопроєкт, який передбачатиме превентивні санкції проти Росії.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконаний, що Москва вже давно "заробила" на санкції. Однак для їх запровадження в ЄС та США нема політичної волі.

Дізнайтесь більше – Зеленський про те, чому не слід відкладати санкції: дивіться відео