Нова порція божевілля з'явилася у телеграм-каналі Медведєва, повідомляє 24 канал. Заступник голови російського радбезу вирішив "пояснити", що Київ нібито є "російським містом".

Зверніть увагу Хочуть запустити філіали ВДТРК: окупанти звозять на захоплені території пропагандистів

Що там знову наговорив Медвєдєв

Посіпаку Путіна обурив той факт, що в Україні не приховують прагнення повернути тимчасово окупований Крим, зокрема і військовим шляхом. То ж він вирішив знову "взяти" Київ, не дивлячись на те, що окупанти день за днем втрачають захоплені території, наприклад Херсон – єдиний обласний центр, який росіяни змогли захопити з початком повномасштабного вторгнення.

Нешановний пан Медведєв навів 4 аргументи нібито того, чому Київ є "російським містом", то ж розберемо кожен "аргумент" окремо:

  • "Київ – столиця Древньої Русі". Це факт і напевно один із небагатьох моментів, де Медвєдєв не збрехав, але, як ми знаємо, Росія претендує на спадщину Русі, то ж таким чином посіпака Путіна просто маніпулює. Однак відзначимо, що Русь і Росія мають стільки ж спільного, як Австрія й Австралія.
  • "Київ – велике малоросійське місто в складі Російської імперії". Медвєдєва досі не відпускає минуле, адже він апелює до часів Російської імперії. По-перше, цієї імперії вже не існує, по-друге, часи змінюються. Вочевидь, заступник голови російського радбезу забув той факт, як у 1917 році в Києві почалася Українська революція.
  • "Київ – республіканська столиця в складі СРСР". Ще одна імперія ніяк не відпускає Медведєва. Ну що ж, по-перше, Київ у 1917 році став столицею Української Народної Республіки, а в 1918 році був столицею Української Держави під керівництвом Павла Скоропадського. Намагаючись захопити Україну, більшовики створили маріонеткову УССР, столицею якої проголосили Харків. Після повної окупації України, більшовики перенесли столицю в захоплений Київ у 1934 році.
  • "Київ – просто російське місто, де завжди розмовляли і думали російською". Дуже наївна та абсурдна думка, враховуючи те, як Київ оборонявся від росіян. І це не тільки історії про БТР, який забрали в окупантів на Оболоні чи збитий банкою помідорів дрон. Жодне захоплене окупантами місто не підкоряється – люди чекають та вірять, що от-от їх звільнять, то що говорити про місто, захоплення якого у росіян провалилося. А щодо російської мови – рекомендуємо Медведєву почитати підручник з історії, аби дізнатися, як Росія забороняла українську мову, проводила репресії та русифікацію.

Реакція Офісу Президента

Нова божевільна заява Дмітрія Медвєдєва не залишилася без уваги глави Офісу Президента Андрія Єрмака. За його словами, таким як Медвєдєв, уже нічого не допоможе. Однак історія ще покаже, де опиниться Росія після війни з Україною.

Тим, хто з боліт щось скавчить про Київ, вже ніщо не допоможе. Таке не лікується, а історично ми ще подивимось, якими буквами буде вписана у світову історію "Росія" після 2022 року. Ми допоможемо розвінчати їх міфи і пролити правду на їх вкрадену в інших історію,
– наголосив Єрмак.

Як Росія "брала" Київ

24 лютого Росія наївно вірила у те, що їй вдасться здійснити бліцкриг – тобто провести швидке захоплення України й за лічені дні завершити війну. Тому однією з ключових цілей став саме Київ. Окупанти наступали на столицю як зі своєї території через Сумщину та Чернігівщину, так і з території Білорусі через Чорнобильську АЕС.

Однак план росіян провалився – Київ втримав оборону, а ЗСУ прогнали окупантів з усієї Півночі України. Оборону втримали й Чернігів, Суми та Харків. Зараз тримає Бахмут. Ізюм, Балаклія, Куп'янськ, Лиман, Снігурівка, Берислав та Херсон повернулися з-під окупації й наші воїни продовжують крок за кроком звільняти українську землю від ворога, щоб там посіпаки Путіна не писали у своїх соцмережах.

Варто переглянути – наслідки окупації Київщини навесні 2022 року: дивіться відео