Лідери США та Німеччини домовилися про співпрацю військових обох країн в аеропорті Кабула, де досі триває евакуація.

Зверніть увагу Після 20 років боротьби ми знову одягнемо паранджу, – студентка з Афганістану про режим талібів

Ініціатором переговорів стала Меркель

Переговори між Меркель та Байденом відбулися з ініціативи німецької сторони. Окрім евакуації громадян Німеччини з Кабула, важливою темою розмови стали афганські біженці. Сторони обговорили допомогу громадянам Афганістану, які бажають втекти від режиму "Талібану".

Також Ангела Меркель зателефонувала президенту Узбекистану Шавкату Мірзійоєву й подякувала за допомогу в евакуації німецьких громадян. Літаки дорогою з Кабула здійснювали дозаправлення в Ташкенті.

Захоплення Афганістану "Талібаном": останні новини

  • 15 серпня 2021 року терористичне угрупування "Талібан" почали наступ на Кабул. Влада Афганістану вирішила здати місто мирно, щоб уникнути кровопролиття. Президент Ашраф Гані подав у відставку і покинув країну.
  • В аеропорті Кабула здійнявся хаос. Тисячі афганців намагалися втекти іноземними евакуаційними рейсами. Через тисняви та інші інциденти, за підрахунками талібів, загинули 40 людей.
  • 17 серпня в Афганістані жінки вийшли на протест, на якому вимагали рівноправ'я. Водночас в одному із сіл таліби вбили жінку, яка була на вулиці без хіджабу.
  • Також в Афганістані пройшов мітинг на підтримку державного прапора. Терористи відкрили вогонь по людях, через що 3 людей загинули, десятки поранені.
  • У МЗС ОАЕ заявили, що президент Ашраф Гані перебуває у них. У міністерстві оборони Афганістану заявили, що вимагатимуть арешту екслідера за втечу.
  • В Афганістан повернувся співзасновник "Талібану" мулла Абдул Гані Барадар. Він, ймовірно, стане новим очільником країни.